Läänemaad esindab vabariiklikul ettelugemise võistlusele Silver Kallas

Vabariiklikul 4. klasside ettelugemise võistlusel “Kõik on kõige targemad” esindab Lääne maakonda Haapsalu põhikooli õpilane Silver Kallas.

Lääne maakonna eelvooru esikolmik (vasakult): Silver Kallas, Gloria Luisa Eberle ja Ruth Bachmann.

Ettelugemise võistlusest võtavad osa 4. klasside lapsed üle Eesti. Tallinnas 21. oktoobril toimuvale finaalile eelnevad maakondlikud võistlused, mida viivad läbi maakondade keskraamatukogude lasteosakonnad.

Kolmapäeval, 11. oktoobril oli Lääne maakonna keskraamatukogus Lääne maakonna eelvoor, kus Silver Kallase järel jäid teist kohta jagama Haapsalu põhikooli õpilane Gloria Luisa Eberle ja Taebla kooli õpilane Ruth Bachmann. Nii Silver kui ka Ruth lugesid ette katkendi Kristiina Kassi raamatust “Samueli võlupadi” ning Gloria Luisa oli valinud katkendi Louis Sachari raamatust “Pahupidikool kukub kokku”.

Lääne maakonna eelvoorus osalesid Haapsalu põhikooli, Haapsalu Nikolai kooli, Haapsalu linna algkooli, Kõmsi lasteaed-algkooli, Oru kooli, Taebla kooli ja Uuemõisa lasteaed-algkooli õpilased. Lapsi hindasid Lääne maakonna keskraamatukogu töötajad Krista Kumberg ja Liina Valdre ning ajakirjanik Aivo Paljasmaa.

Ettelugemise päev on Eestis 20. oktoobril ja selle tähistamiseks toimub traditsiooniliselt vabariiklik 4. klasside ettelugemise võistlus. Võistluse pealkiri “Kõik on kõige targemad” on pärit Contra samanimelisest raamatust. Pealkiri annabki vihje, et sel aastal võeti lugemisvalikusse laste koolielust jutustavaid nii uskumatuid kui ka usutavaid lugusid.

Tallinnas toimuval finaalil hindab laste lugemist žürii, kuhu kuuluvad Vanalinna hariduskolleegiumi teatriklassi õpilased Johanna Poll ja Teele O’Brock, Eesti rahvusringhäälingu lastesaadete toimetuse juht Margus Saar ja Eesti lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone.

Liina Valdre
Lääne maakonna keskraamatukogu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.