VALIMISED / HEINAR TUULBERG: Haapsalu päästavad seisakust kõrgemat tulu teenivad inimesed

Heinar Tuulberg.

Heinar Tuulberg
SDE kandidaat nr 182


Haapsalu linna poolt teenitud tulumaksu kasv jääb iga aastaga aina rohkem maha Eesti keskmisest tulumaksu kasvust. Linn on selles osas 2017. aastal kõikide Eesti linnade seas viimasel kohal. Veelgi ohtlikumaks muutub seis selletõttu, et linnal on suur laenukoormus, mistõttu aina vähem napib raha oluliste asjade jaoks.

Allikas: Maksu- ja tolliamet

Rõõmustav on see, et ühinev Ridala vald on saavutanud väga kõrge tulumaksu laekumise ja see päästab veidi uut linnaeelarvet, kuid mitte kauaks.

Tulumaksu teenivad meil inimesed. Haapsalu vajab edaspidi paremat tulu teenivaid elanikke. Nendeks saavad olla ettevõtlikud ja haritud inimesed nii maal kui ka linnas. Ettevõtlikud inimesed ei anna kohe alla ajutiste raskuste ees, otsivad uusi lahendusi ja võimalusi. Kui sein päris vastu tuleb, siis on linnavalisuse abi teretulnud.

Mis on meie võimalused?

  1. Parima infrastruktuuri rajamine. Siia alla kuuluvad parimad lasteaiad ja mänguväljakud, koolid, kiire internetiühendus, regulaarsed bussiliinid, teede täielik renoveerimine Euroopa Liidu ja riigi abiga, Haapsalu kaidele sobiva süvisega juurdepääsuteed, Kiltsi lennuvälja kohandamine väikelennukite vastuvõtuks ja rongiühenduse taastamine.
  2. TLÜ Haapsalu kolledži ja Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilaste praktika korraldamine lähikonnas, seda tihedas koostöös linna, ettevõtete ja koolidega.
  3. Linnavalitsuse, ettevõtjate ja kodanikuühenduste ning külaseltside aktiivne ja regulaarne koostöö. Ettevõtjaid ja aktiivseid inimesi tuleb kaasata linnavolikogude komisjonidesse.
  4. Noorte ettevõtlikkuse arendamine läbi majandus- ja ettevõtlusõppe ning õpilasfirmade tegevuse koolides ja Innovatsioonikeskuses. Loomulikult arendavad noorte ettevõtlikkust osalemine noorteürituste korraldamises ja Haapsalu Noortevolikogu töös.

Ülesanded on väga rasked. Ma soovin, et iga Haapsalu inimene tahaks ja saaks võimaluse end teostada ja olla kasulik nii endale kui ka teistele. Olgem optimistid ja saagem seisakust üle!

Olen

  • Endine Haapsalu linnavolikogu eelarve- ja rahandus ning revisjonikomisjoni esimees ja liige
  • Tuulberg Index OÜ osanik ja finantsturgude nõunik
  • Ajaloo-, majandusmatemaatika- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja
  • MTÜ Tuulberg.eu Liiga juhatuse liige

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.