VALIMISLUBADUSED / TIIA TREIMANN-DIFFERT: Puuetega inimeste võrdsed võimalused massiüritustel osalemiseks

Tiia Treimann-Differt / Läänemaa Vähiühingu juht, Haapsalu Puuetega Inimeste Koja liige
Valimisliit Meie Inimesed


Läinud suvi oli üritusterohke ja kui kõik kena koju kätte tuleb, tahaks sellest ju osa saada. Nende ürituste valguses on mul olnud ammu hingel üks probleem ja ma tunnen, et olen valmis selle eest seisma, kuna see pole üksnes minu probleem.

Haapsalus korraldatavatel kontsertidel on loodud VIP loož, aga et keegi mõtleks ka liikumispuudega, sealhulgas ratastoolis olevatele inimestele – seda ei näikse olevat. Suve viimastel kontsertidel oli lausa valus vaadata, kuidas ratastool inimmassi vahele ära kadus.

Millisest vaatest ja kontserdi nautimisest me siin räägime? Samas VIP loož oli pooleldi tühi. Lõpuks pakkusid head inimesed oma abi inimest toetada, et ta näeks, mis laval toimub. Istumiseks enamasti sellistel kontsertidel kohti ei ole. Ometi on ju veelgi inimesi, kes ei ole küll ratastoolis, aga kellel on liikumisega raskusi ja kes ei saa oma jalgadele pikalt loota ega kontserti nautida.

Mujal maailmas ei tehta juba ammu ühtegi avalikku üritust, kus puudega inimestele ei mõelda. Märgistatud ja vaatega ala, mille lähedal on teenindus ja (inva)wc-d ei ole ju tuumateadus. Võrdsed võimalused ja ligipääsetavus peavad tänasel päeval olema normiks. Seda ka meie inimestele meie kodulinnas.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.