TÄNA MAALEHES: Seenioride tulevik – tuleb rokkida kõrge eani

Kui mõelda elujõule ja uutmoodi vananemisele, siis ilmselt tuleb eluea pikenedes 90-aastaseltki veel rokkida, ütleb karjäärinõustaja ja psühholoog Tiina Saar-Veelmaa Maalehele. Samas kogenuid eakaid tööturul pigem tõrjutakse, mille tõttu kahe kõrgharidusega endine firmajuht töötab koristajana.

Leedus katastroof, Lätis toetused – aga Eestis?

Tänavune sügis on olnud nii vihmane, et Leedus kuulutati eelmisel nädalal välja looduskatastroof ning Läti valitsus kogub põllumeestelt kompensatsiooniavaldusi. Maaleht uuris, mida Eestis kavatsetakse põllumeeste abistamiseks teha?

Satiirik Toomas Kall annab aru: võiks enda üle uhke olla küll

Toomas Kall saab 16. oktoobril 70aastaseks. Tundub, et sünnipäevalaps peatse suursündmuse puhul eriti õnnelik pole. Selgus ka tõsiasi, et kui talt fotograafide ees naeratust nõutakse, siis mees enamasti teeskleb. Kurb! Kall siiski tõdeb Jüri Aarmale, et igas naljas on ka terake nalja.

Tartu tšekistid panid KGB pealikud Edasit lugema

Tänavu 160. aastapäeva tähistav Postimees (aastatel 1948–1990 Edasi) on ainus eestikeelne leht, milles ilmunut arutas NSV Liidu KGB kolleegium Moskvas. See on tänini jäänud saladuseks. Jüri Ehasalu avab Maalehes selle saladustelaeka.

ANALÜÜS: Üleriigiliselt pürib kohalike valimiste võitjaks Keskerakond

Keskerakonnal on hea võimalus koguda üle Eesti erakondadest kõige rohkem hääli, kuid nende toetus linnades ja maapiirkondades on väga erinev, kirjutab Argo Ideon. Kui vaadata asulatüübiti, siis maa-asulates on Keskerakond nõrk. Seal on erakondadest liidrid Reformierakond ja EKRE.

Praegused vallad kavatsevad uutes omavalitsustes seista enda eest

Kuigi paljusid omavalitsusi ootab ees sundliitmine, ei jätnud protestiks keegi neist valimisteks oma kandidaate üles seadmata. Vastupidi, loodi hulk valimisliite ja osaletakse innukalt.

Toetus toob päikeseelektri maarahvale lähemale

Järgmisel aastal avaneb ennekõike maaelanikel võimalus saada Kredexist kuni 15 000 eurot toetust, et võtta kasutusele ammendamatu ja sisuliselt tasuta saada olev päikeseenergia.

Šaakalite rüüsteretked viitavad nende arvukuse kiirele kasvule

Kui ühel augustiööl hirmutas šaakalikari Pärnumaal Varbla vallas asuva Mikkeni lambatalu pererahva võika ulgumisega poolsurnuks, siis talu lambakarja tõid nad möödunud nädalal ka surma.

Peipsiääre rahvalt kaob viimane otsebussiliin pealinna

Erkkollastes värvides Simple Expressi busse alates 1. detsembrist enam Tallinnast Alatskivile sõitmas ei näe, sest Eesti Buss OÜ sulgeb liini. Nimetatud liini sõiduaeg algpeatusest lõpp-peatuseni vältab veidi alla nelja tunni ja kui buss peatuks kõigis peatustes, oleks peatusi 38.

Tudengite lahendus kilekotiprobleemile mahub võtmehoidjasse

Keskkonna pärast südant valutavad tudengid panid pead kokku ja mõtlesid, missugune võiks olla alternatiiv nn killerkottidest kilekottidele, mida kasutatakse vaid poest kauba koju toomiseks ehk paarkümmend minutit. Nutikad noored töötasid välja Poko-nimelise kotikese, millega asendada väikesi õhukesi kilekotte, mille kasutamist kauplustes juba praegu piiratakse.

Postkontoreid suletakse vähem, aga segadust jagub

Tänavu on maapiirkondades suletud kaheksa postkontorit, mida on vähem kui mullused 39. Postkontorite asemele on tekkinud hulk postipunkte, kuid nendegi püsimine pole kindel.

Soomlased soovivad saunapäeva riiklikuks tähtpäevaks muuta

Eestlased sirutavad abikätt, et Soome 100. sünnipäeva puhul üle Eesti saunatuuritavad soomlased saaksid lähiajal oma saunapäeva suisa riiklikuks tähtpäevaks ja lipupäevaks muuta, kirjutab Rein Sikk.

Loe pikemalt Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.