Tuntud kirjanikud tuuritavad novembris Haapsalus ja Taeblas

Kirjanike ringsõitudest mööda Eesti raamatukogusid on saanud traditsioon. Tänavuse tuuri raames külastavad 7. novembril Läänemaal Haapsalu ja Taebla raamatukogu kirjanikud Triin Soomets, Igor Kotjuh, Kaur Riismaa ja Carolina Pihelgas.

Algselt välja kuulutatud Kalju Kruusa asemel tuleb Haapsallu Triin Soomets.

Triin Soomets on eesti luuletaja. Ta debüteeris 1990. aastal luulekoguga “Sinine linn”, mis kuulus kogumikku “Luulekassett ’90”. Samas kassetis debüteerisid ka Elo Vee (Elo Viiding), Liisi Ojamaa, Ats (Aidi Vallik) ja Ruth Jyrjo. Soomets pälvis Juhan Liivi luuleauhinna 2000. aastal luuletuse “Sulle ma kingiksin sydame …” ja 2009. aastal “Surm ei möödu meist” eest. Ta on Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinna laureaat (luulekogu “Asjade omadused”) 2014 ning riigi kultuuripreemia nominent 2014.

Igor Kotjuh kirjutab nii eesti kui ka vene keeles, emakeeleks on tal viimane. Kotjuhi luulet on tõlgitud eesti, soome, rootsi, norra, inglise, bulgaaria ja prantsuse keelde. Ta ise tõlgib eesti luulet esseistikat ja lastekirjandust vene keelde, samuti vene luulet ja esseistikat eesti keelte.

Kotjuhil on ilmunud kokku kolm luulekogu: “Teises keeles” (2007), “Usaldusliin” (2010) ning “Kuidas kujutada päeva” (2015).

Aastal 2011 pälvis Kotjuh presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase eripreemia, 2014. aastal sai ta Kultuurkapitali venekeelse kirjanduse luulepreemia ja 2015. aastal anti talle Valgetähe V klassi teenetemärk. Samal aastal pälvis ta Tallinna raemedali.

Kaur Riismaa debüteeris 2011. aastal luulekoguga “Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd”. Aastal 2014 ilmunud luulekogude “Teekond päeva lõppu” ja “Merimetsa” eest sai ta Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

Aastal 2015 ilmus seni luuletajana tuntud Riismaa esimene proosateos “Pimeda mehe aiad”, mis on impressionistlik vaade eludele ja hingedesse läbi klaaskuuli, mis kapriisselt värvib, suurendab ja mahendab vaatenurka.

Carolina Pihelgas on eesti luuletaja ja tõlkija, ajakirja Ninniku toimetaja ning Värske Rõhu peatoimetaja. Pihelgas on õppinud Tartu Ülikoolis usuteadust ja religiooniantropoloogiat. Pihelgalt on ilmunud luulekogud “Sõrmemuster” (2006), “Metsas algavad hääled” (2010), “Õnnekangestus” (2011) ja “Kiri kodust” (2014).

Kirjanikud astuvad ülesse Taebla raamatukogus 7. novembril kell 13.00 ning Haapsalu raamatukogus kell 17.30.

Kirjandustuur on Eesti Kirjanike Liidu, Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu ja Eesti Rahvusraamatukogu ettevõtmine, mille eesmärgiks on tutvustada inimestele Eestis tegutsevaid kirjanikke ja nende loomingut. Igas maakonnas esinevad erinevad kirjanikud.

Liina Valdre
Lääne maakonna keskraamatukogu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.