VÄRSKE MAALEHT: Eestit reklaamitakse kohana, kus saab piiramatult linde küttida

Eesti Ornitoloogiaühing leiab, et korraga kütitavate lindude arvule tuleb seada piir ning karmistada kontrolli. Välismaalastele jahireise korraldava itaallase sõnul reklaamitakse Eestit paraku kohana, kus saab piiramatult linde küttida. Samas valmistavad rändlinnud peavalu põllumeestele, kelle hinnangul on lindude arvukus läinud üle mõistuse suureks.

Lähemalt loe Maalehest.

Veel tänases Maalehes:

Ilmatarkade harukordselt üksmeelne talveennustus

Viimase nädala sees on talv uksele koputanud ja siin-seal esimest lund puistanud. Maaleht uuris ilmatarkadelt, millal kattub Eesti lumevaibaga ning kas jõulud tulevad valged?

Aasta põllumees Margus Muld näeb nii tervikut kui iga detaili

Kõige esinduslikum põllumeeste kogu tuli teisipäeval Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konverentsile, et avaldada tunnustust tänavusele aasta põllumehele ja arutleda maamajanduse tuleviku üle. Aasta põllumeheks kuulutati Margus Muld, kes on Kaiu LT osaühingus tõstnud piimakarja toodangu üle 12 tonni lehma kohta aastas.

Omavalitsustes ilmneb mitmekesist ostetavust ja müüdavust

Rääkides tüüpilistest korruptsiooni ilmingutest omavalitsustes, on neis justiitsministeeriumi andmeil sageli tegu ametnikupoolse omastamisega. See võib toimuda näiteks fiktiivsete arvete kaudu, kuid pole tundmatu ka olukord, kus sotsiaaltöötaja on oma taskusse suunanud kellegi toimetulekutoetuse.

TOOMAS PAUL: Inimene on kuningas ehk Tühja neist taimedest ja loomadest

Inimesi oli 1960. aastatel, kui mu tütred sündisid, Maa peal kolm miljardit, nüüd 7,6 miljardit. Iga päev lisandub üle 200 000 uue tarbija. Iga nädalaga kasvab Maa rahvastik sama koguse võrra, kui on Eestimaal elanikke. 2050. aastaks on prognoos 9,7 miljardit. Need inimesed peavad kuhugi mahtuma. Nad võtavad puhtfüüsiliselt ruumi ja ka nende tegevus vajab ruumi. Teoreetiliselt me teame, mis seda protsessi võiks peatada, aga sellest ei saa rääkida, kirjutab Toomas Paul.

Asendustaluniku teenuse riigiabi osa võib hakata vähenema

Kui Eestis poleks talunike asendusteenistust, murraks sajad inimesed tööd nõrkemiseni ning oleks haiguse või õnnetuse puhul suures hädas. Asendusteenistus aitab põllumajandustootjatel puhata ja haiguse korral tegevust jätkata. See ei tule talunikele aga tasuta kätte ning tulevikus muutub nende omaosalus senisest suuremaks.

Kaduvate valdade sildid läksid hinda

Sel nädalal jõuavad paljudesse ajalukku kaduvate valdade vallamajadesse kirjad, mis kannavad Eesti Maanteemuuseumi direktori Kadri Valneri allkirja. Nimelt on sündimas Kanepi valda Varbusele vallasiltidest unikaalne sildimägi, millest saab meie haldusreformi ja ajaloo toekas tähis.

Oot! Kes ämblikud talveks tuppa kutsus?

Sügise saabumine paneb toas märkama harjumatult paljusid pikakoivalisi tegelasi, nii ämblikke kui koibikuid. Maaleht selgitab kartlikule, miks ämblikud tuppa trügivad.

Maapealne põrgu ehk suure algustähega Teater

Margus Mikomägi käis Elva Lendteatris vaatamas Jaan Toominga, Nero Urke ja harrastusnäitlejate “Hamletit” , mis on William Shakespeare’i värsstekstil põhinev maapealne põrgu. Laval oli kujunduseks vaid kaks taburetti, valgustus oli lahendatud üksnes nelja prožektoriga, kuid see oli rikas, suure algustähega Teater. Margus Mikomägil tekkis lavastust vaadates küsimus, kas kurjuse kvintessents saab meeldida. Vastus on, et ei tohiks, kui oled normaalne inimene. Aga see, mille tegijad vaatajateni tõid, mõjus – lihast läbi ja luudeni välja.

Reisihullus: Eestist autoga Baikali äärde

Enne kui sellele väga raskesti läbitavale teelõigule suundusime, teatasime kohalikele päästjatele, et kui me kümne päeva pärast metsast välja pole ilmunud, tulgu meid otsima, meenutab ühe Toyota juht Raivo Malter suvist seiklusrikast autoreisi Baikali äärde.

Maakodu tellimiskampaania „Malaisia ja Singapur“

Maakodul on käimas suur aastalõpu tellimiskampaania, kus 15. detsembril 2017 loositakse kõigi tellijate vahel välja EKSOOTILINE REIS MALAISIASSE JA SINGAPURI. Auhinna rahaline väärtus on 2600 eurot. Rohkem infot kampaania kohta maakodu.ee/reis.

Maalehte loe pikemalt siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.