Linnagaleriis avab näituse haapsallane Egon Erkmann

Maalinäitus SIN… Kanga siniseks värvimiseks on vaja sinerõikast (Isatis tinctoria) ja uriini. Tulemus on parem, kui uriin sisaldab alkoholi. Kaunis ja ilgus loovad üksteist.

Sinine. Sina. Sin…

Egon Erkmann. F: TarSlämm 2016 / Jaan Malin

Egon Erkmann (s 1971) on disainer, semiootik ja maalikunstnik. Egoni sünni- ja kodulinn on Haapsalu. 1984 lõpetas ta Haapsalu laste kunstikooli. 2016 lõpetas Erkamm Tartu Ülikoolis semiootika ning 2017 maalikunsti eriala.

Ta on maalikunsti viimase lennu lõpetaja (maalikunsti eriala suleti). Õppejõududeks olidJaan El ken, Anne Parmasto, Jüri Kask, Rauno-Thomas Moss, Veiko Klemmer.

Praegu õpib Erkmann Tallinna Ülikooli magistrantuuris kultuuriteooriat ja filosoofiat.

1980. aastate lõpus korraldas ta sõpruskonnaga performance’id ja happening‘e ning filmis lühifilme. 2000. aastatel on ta esinenud fotonäitustega Haapsalus, Tallinnas ja Rootsis.

2007 pälvis Erkmann Eesti ajakirjanduspreemia maakonnalehtede parima olemusloo eest. 2010 valiti ta Eesti aasta õppijaks. Aastaid on valitud tema disainitud plakatid Eesti kultuurplakatite paremiku hulka. 2013. aastast on ta esinenud ettekannetega semiootikakonverentsidel.

2015. aastast on Erkmann osalenud maalitudengite grupinäitusel “Ära põe!” (Tartu), rühmituse JPEG maalinäitusel ÜLI_OOL (Keila) ja rühmituse JPEG foto-luule-heliperformance’il “Viiv Juhan Liivita” (Liivi Muuseum, Alatskivi).

Egon Erkmann on Haapsalu täiskasvanute gümnaasiumis ametis haridustehnoloogi, infojuhi ja kunstiõpetajana ning lektorina Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis.​

Näitus jääb avatuks kuni 3. detsembrini.

Agur Kruusing

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.