Lääne-Eesti turismitegu on Tšaikovski festival

Pärnus toimuval Lääne-Eesti turismikonverentsil kuulutati eile õhtul Lääne-Eesti aasta turismiteoks Haapsalu Tšaikovski festival.

Piirkonna parima turismiarendaja tiitel läks Saaremaa Rally MTÜ-le. Turismiarendaja finalistide hulka pääsesid ka Läänemaa ettevõtja Raul Sas ja Matsalu loodusfilmide festival.

Haapsalu Tšaikovski festival toimus käesoleva aasta juunis, olles suurima eelarvega ettevõtmine Haapsalus. Esimesel festivalil oli külas vene tippteater Moskva Novaja Opera ning toimus suurejooneline Eesti Rahvusballeti vabaõhuetendus “Luiged”. Festivaliga loodetakse panna alus pikaajalisele traditsioonile ning tulevikus on plaan mängida ära kogu Tšaikovski looming. Tšaikovski festivali korraldas Haapsalu linnavalitsus koostöös Eesti Kontserdiga.

Kolme tugevama turismiteo nominendi hulka kuulusid ka kruiisiturismi käivitamine Pärnus ning uute praamide tulek Hiiu- ja Saaremaa vahelistele liinidele.

Parima turismiarendaja tiitli saanud Saaremaa Rally MTÜ on silma paistnud järjepideva ja suurepärase tööga rallitraditsioonide au sees hoidmisel ja edendamisel. Lõppeval aastal peeti 50. juubeliralli, kus osales rekordiliselt 174 võistluspaari kaheteistkümnest riigist. TS Laevad andmetel veeti ralli nädalavahetusel praamidega kokku üle 32 000 reisija ja ligi 13 000 sõidukit. Saaremaa ralli on üks enim meediakajastust leidnud turismi- ja spordisündmus Eestis.

Ülejäänud turismiarendaja tiitli finalistid olid Läänemaalt: ettevõtja Raul Sas ja Matsalu loodusfilmide festival.

Raul Sas on tuntud Haapsalu vanalinnas asuva kaupluse Ehe ja Ehtne Käsitöö ning kohalikku toitu pakkuva Talumehe kõrtsi omanikuna. Nüüdseks on käsitöökauplused loodud ka Pärnusse, Tallinnasse ja Viljandisse.

Tänavu juba 15. korda toimunud rahvusvaheline Matsalu loodusfilmide festival on silma paistnud pikaajalise ja järjepideva arenguga. Esimene festival toimus Lihulas 2003. aastal ja 15 aasta jooksul on festivali külastanud üle 100 000 huvilise.

Seekordne, järjekorras juba kuues Lääne-Eesti turismikonverents toimub Pärnus ning selle teemaks on “Muutusteks valmis?”.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.