Läänemaa Jalgpalliklubi U12 võistkond sai Pärnu-Jaagupis 2. koha

Eelmisel laupäeval oli Pärnu-Jaagupi saaliturniiril jalgpallis võistlemas Läänemaa Jalgpalliklubi 2006. aastal sündinud laste võistkond.

Läänemaa Jalgpalliklubi U12 meeskond Pärnu Jaagupi Cupil. F: Elen Kuli

Klubil on saanud traditsioon, et oktoobris alanud ja novembrist sisehooajaks muutunud hooaja avaturniirile sõidetakse just Pärnu-Jaagupi spordikeskusse.

Sel aastal oli U12 vanuses võistlemas kümme võistkonda, kes turniirisüsteemis mängides omavahelise paremusjärjestuse välja selgitasid.

A-alagrupi esimene mäng viis Läänemaa kokku tugeva Pärnu JK I võistkonnaga. Pärnu Jalgpalliklubi on arvestatav vastane mistahes suurklubile. U12 vanuses tulid nad eelmisel hooajal Eesti noorte meistrivõistlustel Lääne regioonis esimeseks.

Seegi kord õnnestus neil oma paremust näidata ja mäng lõppes 2:1 nende võiduga.

Teises alagrupikohtumises mindi kokku Pärnu JK Vaprus II poistega. Läänemaa poisid olid end esimese mängu kaotusest kogunud ning võtsid kindla 3:0 võidu.

Kolmandas mängus suudeti 2:0 võita JK Poseidon I poisse. Neljandaski mängus tuli võit. Seekord 3:0 Pärnu-Jaagupi II vastu.

Seega oli saadud alagrupis 2. koht ning turniirisüsteem andis järgmiseks vastaseks B-alagrupi võitnud Pärnu JK Vaprus I võistkonna.

See mäng kujunes pealtvaatajate hinnangul mänguks, mis pakkus nn ilusat jalgpalli – silmnähtavalt osavaid tehnilisi sooritusi, palju täpseid sööte ja häid väravaid. Turniiri peakorraldaja Marko Lelovi sõnul näitasid Läänemaa mängijad kogu turniiri käigus väga kvaliteetset söödumängu. Mäng lõppes 3:0 Läänemaa JK kasuks ning ees ootas finaal.

Finaalivastaseks sai sama Pärnu JK I võistkond, kellega mängiti alagrupi esimene kohtumine. Pärnu JK läks finaali kahtlemata suurema enesekindlusega kui LJK. Vastase kaks kiiret väravat mängu esimesel kolmandikul ning väsimus pikast võistluspäevast tegid oma töö ja nii lõppes mäng 4:1, seekord veel tugevama, Pärnu JK kasuks.

U12 võistkonda treeniva Läänemaa Spordikooli treeneri Aavo Tomingase hinnangul jäi poistel finaalis puudu vaimsest tugevusest. Nad nagu oleksid olnud 2. kohaga juba leppinud ja kaks kiiret väravat ehmatasid nad ära, ütles ta.

Tegelikkuses võib võistkond saavutatud 2. koha ja kogu turniiri jooksul näidatud hea mänguga kindlasti rahul olla. Kuue mängu peale löödi kokku 13 väravat ja oma väravasse sattusid vaid turniirivõitja poolt löödud pallid.

Eelmisel aastal tuldi samal turniiril kolmandaks.

Võistkonda esindasid Robi Suder, Orm Robert Rammul, Tristan Liias, Arti Viispert, Kert Markus Vare, Oliver Mark, Uku Toomas Rand, Luise Palu ja Thor Härm.

Võistkonna suurim väravakütt oli Robi Suder, kes lõi kaheksa väravat. Orm Robert Rammul lõi kaks, Tristan Liias, Arti Viispert ja Kert Markus Vare igaüks ühe värava.

Triin Vellemäe
Läänemaa JK

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.