Konkursil osaleja vaidlustas Haapsalu põhikooli arhitektuurivõistluse tulemused

Haapsalu põhikooli arhitektuurikonkursi tulemused on vaidlustatud. Väidetavalt ei järginud mitu konkursile esitatud tööd, sh võidutöö, ideekonkursi tingimustega etteantud maksimaalse netopinna nõuet.

Võidutöö “Lips”.

Vaidlustamisest teatas Läänlasele arhitekt Kristjan Tõlk, kelle arhitektuuribüroo TrilogStudio oli osaline konkursil osalenud võistlustöös nimega „Merihobu”, mis sai ergutuspreemia.

E-riigihangete keskkonnas on kirjas, et tulemused vaidlustas aktsiaselts Nord Projekt, mis oli samuti üks “Merihobu” projekti osalistest. Selle konkursitööga on seotud veel ka osaühing Positiivne Pinnavorm.

Haapsalu linnavalitsus kinnitas Haapsalu põhikooli arhitektuurikonkursi tulemused 7. novembril.

Arhitektuurikonkursi peapreemia ja 8000-eurose auhinna võitis arhitektuuribüroo „3+1 arhitektid” võistlustöö „Lips”.

“Pärast ideekonkursi žürii protokolli avalikustamist selgus, et mitmed konkursile esitatud tööd, sh võidutöö, ei järginud ideekonkursi  tingimustega etteantud maksimaalse netopinna nõuet,” teatas Kristjan Tõlk. “21. novembril võttis riigihangete vaidlustuskomisjon menetlusse vaidlustuse ideekonkursi tulemuste kehtetuks tunnistamiseks. Vaidlustuse kohaselt on Haapsalu linnavalitsus rikkunud riigihangete seaduse nõudeid, sh hanke läbipaistvuse ja osalejate võrdse kohtlemise põhimõtet.”

Vaidlustus laekus täna linnavalitsusse ja sellele vastatakse linnavalitsuse teatel vaidlustuskomisjoni poolt ettenähtud tähtajaks.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.