Egiptuses on terrorirünnaku hukkunute arv suurenenud 305-ni

Eilse terrorirünnaku hukkunute arv Egiptuses on kerkinud praeguseks 305-ni, neist 27 on lapsed, teatas Egiptuse riiklik süüdistaja täna.

Terrorirünnakus Põhja-Siinais sufistlikule mošeele hukkus esialgsetel andmetel 235 inimest, ent nüüd on ohvrite arv oluliselt suurenenud, kirjutab Reisiportaal.

Vigastatuid on 128, teatas Egiptuse riiklik uudistekanal Nile TV. Bir al-Abedi mošees ründas telekanali teatel palvetajaid 25-30 relvastatud meest.

Riiklik süüdistaja avaldas uusi üksikasju rünnaku kohta. Ründajad saabusid kohale viie autoga ja olid relvastatud automaatidega. Mehed võtsid kõigepealt positsioonid sisse mošee ja selle sissepääsude ees.

Rünnakus ellujääjad kirjeldasid, et kõigepealt kostusid tulistamine ja plahvatused. Seejärel sisenes osa terroriste, kellest mõned kandsid maske, mošeesse.

Ründajail olid pikad habemed ja juuksed ning nad kandsid militaarrõivaid. Ühel mošeesse sisenejal oli kaasas Daeshi lipp.

Praeguseks ei ole Daesh ega selle Egiptuse rakud rünnaku eest vastutust võtnud.

Puhkusereisid jätkuvad

Eesti turismifirmad müüvad endiselt Egiptusesse puhkusereise. Ükski reisikorraldaja ei ole teatanud, et reiside müük oleks katkestatud. Sharm el Sheikhis ja Hurghadas pole rünnakuid olnud ja need kuurortid asuvad rünnakupaigast väga kaugel.

Eesti välisministeerium pole oma veebilehel Egiptuse kohta käivat hoiatust pärast 16. oktoobrit värskendanud. Võimalusel soovitab välisministeerium siiski Egiptusesse reisimist vältida.

“Täielikult tuleks vältida reisimist Põhja-Siinaisse ning kõikidele kõrbealadele Niilusest läänes,” kirjutab välisministeerium. Just Põhja-Siinais toimus viimane terrorirünnak. “Linnades, sh Kairos, säilitada külastamisel ettevaatlikkus, eriti massimeeleavalduste ja -kogunemiste korral ning neist eemale hoida, sh vältida kogunemisi kirikutes ja mošeedes ning nende läheduses. Reise kuurortidest välja teha ainult turvatud konvoides. Võimalike terrorirünnakute sihtmärgiks on eeskätt Egiptuse julgeolekujõud, eriti politseijaoskonnad ja politsei ning sõjaväe kontrollpunktid. On esinenud üksikuid rünnakuid ka turistide vastu, seetõttu tuleks kuurortides olla tähelepanelik ning ettevaatlik. Kohapeal juhinduge  kohalike ametivõimude juhistest. Pärast terrorirünnakuid kahe kiriku vastu Tantas ja Aleksandrias 9. aprillil 2017 on Egiptuse valitsus kehtestanud eriolukorra 12. jaanuarini 2018, millega on suurendatud julgeolekujõudude volitused ning võetud kasutusele täiendavad julgeolekumeetmed. Liikumispiiranguid seni kehtestatud ei ole.”

Nädalajagu päevi tagasi oli sama teema päevakorral Suurbritannias. Meedias arutleti, kas lõpetada reisikeeld või mitte. Samas Egiptuse võimud teatasid, et britid võiksid keelu tühistada, sest turismipiirkondades on ohutu. Tõenäoliselt ei tühista eilse terrorirünnaku tõttu riigid oma keelde ja hoiatusi veel niipea.

See aga ei tähenda, et paketireisid katkeks. Kui Eesti puhkajad hoiatustest hoolimata soovivad lähiajal Egiptuses puhata, võivad nad reisi saada tavapärasest odavamalt.

Seesuguste terrorirünnakute järel on alati neid, kes reisi edasi lükkavad või sellest loobuvad. Nii võib müüki jõuda odava hinnaga viimase hetke pileteid.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.