Aasta sportlase rahvahääletusel osaleb neli läänlast

Täna avas Eesti Olümpiakomitee “Aasta sportlane 2017” rahvahääletuse, oma soosikute poolt saab hääletada internetis EOK kodulehel www.eok.ee. Kandidaatide hulgas on ka mitu Läänemaa sportlast.

Naissportlaste seas on valikus tennisist Kaia Kanepi ja epeevehkleja Kristina Kuusk. Kuusk on esindatud ka võistkondade kategoorias.

Meeste hulgas kandideerib aasta sportlaseks Haapsalust pärit vehkleja Nikolai Novosjolov. Treeneritest on nominent Kaido Kaaberma.

Spordiaasta parimad tehakse teatavaks 27. detsembril toimuval “Spordiaasta Tähed 2017” auhinnagalal.

Rahvahääletusel saavad kõik huvilised kaasa rääkida aasta meessportlase, aasta naissportlase, aasta võistkonna ja aasta treeneri valimisel. Igas kategoorias saab punkte anda kolmele kandidaadile.

Rahvahääletus lõppeb 21. detsembril kell 23:59, seni saab igast seadmest hääletada ööpäevas ühe korra. Kõikides kategooriates oma lemmikute poolt hääletanute vahel loositakse välja pääsmeid “Spordiaasta Tähed 2017” auhinnagalale.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa hinnangul oli lõppev spordiaasta Eesti spordile viljakas ja emotsiooniderohke.

“Meie sportlased on rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt tänavu võitnud 156 medalit 32 erinevalt spordialalt. See on kinnitus Eesti spordi laiapõhjalisusest ja konkurentsivõimest maailmas. Iga medalivõidu taga on sportlase, tema treeneri ja tugimeeskonna pikk ja pühendunud töö. Meil on põhjust olla tänulikud ja tunda uhkust, et Eesti on rahvusvahelistel spordiareenidel väärikalt esindatud,” ütles Sõõrumaa.

Sõõrumaa hinnangul kujuneb konkurents Aasta sportlase tiitlitele seetõttu tihedaks. “Selgitame parimad välja kolmes hääletusvoorus, kus võrdne häälte osakaal on nii spordiorganisatsioonidel, spordiajakirjanikel kui ka spordifännidel. Palju põnevust lisab just rahvahääletus, sest tulemuste kõrval väärtustab sporti jälgiv inimene alati ka emotsioone, mida sportlased oma sooritustega on pakkunud. Kindel on, et iga toetushääl on lõpliku paremusjärjestuse selgitamisel äärmiselt oluline. Kutsun kõiki spordiaasta parimate valimisel kaasa lööma!”

2017. aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selguvad rahvahääletuse, spordiajakirjanike ja spordialaliitude hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane.

Lisaks valitakse aasta noorsportlane, kes selgitatakse välja spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.