EKRE annab Läänemaal regionaaltoetusteks 13 000 eurot, raha saavad lasteaed ja kaks kogudust

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon valis välja projektid, mis saavad 2018. aasta riigieelarvest regionaalse arengu toetust.

Läänemaalt saavad toetust:

Haapsalu Lasteaed Tõruke – 5000 eurot

  • Õuesõppemaja ja liivakasti ehituseks ning õueala mänguvahendite välja vahetamine.

Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu Sutlepa – 3000 eurot

  • Süntesaatori ja koguduse sõidukile rehvide soetamine.

Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku Haapsalu Maria-Magdaleena kogudus – 5000 eurot

  • Kirikule küttesüsteemi uuendamine ning kellatorni välisfassaadi remont.

EKRE fraktsioon sai 2018. aasta riigieelarves teha ettepanekuid raha suunamiseks 300 000 euro ulatuses.

EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ütles, et EKRE ei ole regionaalse toetuste ehk rahvapäraselt katuseraha suhtes kriitiline, sest opositsiooni jaoks on katuseraha ainus viis riigi raha suunata.

“Võimuliidu erakonnad suunavad riigieelarve kaudu miljardeid eurosid neile sümpaatsetesse valdkondadesse, opositsioonil seda võimalust ei ole. Võrreldes riigieelarve kogumahuga on meie erakonnale jagamiseks antavad summad pisku, aga sel aastal saime toetada ligi 60 projekti või objekti üle Eesti, mis meie saadikute arvates edendavad kohalikku elu,“ ütles Helme.

Helme sõnul leiab meediast katuseraha kohta sageli eksitavat teavet. „See ei ole raha, mis laekuks erakonna või fraktsiooni liikmete arvele ja mis siis oma nii-öelda oma jopedele laiali jaotatakse. Katuseraha on riigieelarveline raha, mille kohta saadikud saavad teha kindla summa ulatuses ettepanekuid. Kõik need ettepanekud peab kinnitama riigikogu rahanduskomisjon ja seejärel suur saal,“ ütles Helme.

„Teiseks ei vasta tõele, et katuserahad ei paista läbi. Vastupidi, võimuliidu koostatud riigieelarve tervikuna on läbipaistmatu, sest kümneid miljoneid läheb ministeeriumite kaudu projektidele, mida pole lahti seletatud. Katuseraha on üks läbipaistvamaid kulutusi riigieelarves – selgelt on kirjas nii adressaat kui ka rahastamise eesmärk, samuti see, kes ettepaneku taga on. Peale selle peavad raha saajad esitama raha kasutamise kohta aruande. Kui leidub saadikuid, kes
süsteemi kuritarvitavad, siis tuleb see kohe välja ning nende üksikjuhtumitega tuleb tegelda, mitte ründama kogu süsteemi.“

Helme sõnul kritiseerivad katuserahasid tavaliselt progressiivsed aktivistid ehk tänapäeva pioneerijuhid, kes ei suuda vaadata, kuidas rahva poolt valitud saadikud annavad raha mõne kooli muusikaklassi sisustamiseks, vetelpäästevarustuse ostmiseks või kiriku taastamiseks.

„See on nende arvates ju nii ebamoodne, 19. sajand. Pioneerijuhid tahaksid selle eest käia välismaal mööda globalistide konverentse, teha multikulti- ja homopropagandat. Teisisõnu, nad ei kritiseeri katuseraha mitte siirast soovist võidelda korruptsiooniga, vaid tahtest pidada ideoloogilist võitlust.“

Riigikogu nn katuseraha on riigieelarvest fraktsioonidele jagatav raha, millega saadikud saavad toetada oma valimisringkonnas just nende valijatele meelepäraseid objekte ja ettevõtmisi.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.