Haapsalu Pitsikeskuses ja Innokas valminud erilised lumehelbed ehivad Rootsis Eesti saatkonna jõulupuud

Täna avatakse Stockholmi südalinnas Sheratoni hotellis kohapealsete saatkondade kaunistatud jõulukuused. Eesti saatkond Rootsis ehtis kuuse Haapsalus valmistatud eriliste kaunistustega – jõulupuul on Pitsikeskuse juhi heegeldatud ning Innoka noorte 3D prinditud lumehelbed.

Heegeldatud ja 3D prinditud ehted Eesti saatkonna jõulupuul. F: Kristel Engman

Heegeldatud lumehelbed on Haapsalu Pitsikeskuse juhataja Mirje Simsi käsitöö. Peenelt heegeldatud helbeid on kokku 100. See on viide Eesti Vabariigi saabuvale 100. sünnipäevale.

3D lumehelbed modelleerisid Haapsalu Innovatsioonikeskuse Innoka noored. Iga helves on omanäoline, nimeline ja autori vanusega. 3D prinditud helbeid tegid noored 30 tükki.

“Nii saavad Eesti saatkonna kaunistataval kuusel kokku Haapsalust pärit Eesti traditsiooniline käsitöö ja innovaatiline tulevik,” ütles saatkonna asejuht Kristel Engman.

Vasakult: Eesti saatkonna majandusdiplomaat Tiiu Mõtus, administratiivassistent Airi Brandt, Eesti Vabariigi suursaadik Rootsi kuningriigis Merle Pajula, saatkonna praktikant Marleen Kalavus ja saatkonna asejuht Kristel Engman. F: Eesti saatkond Stockholmis

Peale Haapsalus valminud ehete on kuusel ka Eesti territooriumi kujutavad sildid. Need on Engmani sõnul valmistanud Kihnu saarel tegutsev pereettevõte Kihnu Puukoi.

“Töötunde, mis ehete valmistamiseks on kulunud, ei söanda kokku arvestada. Igal juhul on hulk tähelepanuväärne,” lausus Engman. Ta lisas, et Mirje Sims ja Haapsalu Innoka noored on koostöösse suhtunud pühendumuse ja entusiasmiga. “Innokale oleme püüdnud siin ka koostööpartnereid leida,” märkis ta.

Kokku näeb Stockholmis asuvas Sheratoni hotellis paarikümne saatkonna jõulukuuski, mis tutvustavad eri riike ja kultuure. Näitus avatakse täna.

F: Kristel Engman

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.