Läänemaa Kergejõustikuklubi noored võistlesid edukalt Kuressaares

Laupäeval toimusid Kuressaare kergejõustikuhallis Saaremaa 2017. aasta koolinoorte sisemeistrivõistlused. Võistlused olid osavõturohked. Enamik Saaremaa koole olid võistlustel esindatud.

Võistluste tase oli väga kõrge, sest nii pikkade kergejõustikutraditsioonidega Orissaare gümnaasium kui ka Kuressaare mõlemad suured gümnaasiumid olid esindatud. Lisaks veel tublid väikesed maapõhikoolid, nagu näiteks Salme, Lümanda, Valjala jt põhikoolid.

Paljud osalenud kergejõustiklased treenivad igapäevaselt sealse kergejõustikuklubi Saare ridades. Ühe maakonna koolide sisemeistrivõistlused tuletasid allakirjutanule meelde ajad, kui sama toimus ka meil, Läänemaal. Tollase Taebla keskkooli spordisaal ja koridorid olid rohkem kui kakskümmend aastat tagasi Läänemaa koolide laste jaoks sisekergejõustikuvõistlusteks valla. Parimad selgitati alati nii sprindis, tõkkejooksus, kõrgushüppes kui ka spordisaalis osavalt ehitatud kaugushüppesektoris.

Laupäevasest Saaremaa võistlusest võtsid osa ka Läänemaa Kergejõustikuklubi noored kergejõustiklased. Esimese hooaja sisevõistluse kohta olid kolme Virtsu koolis õppiva sporditüdruku tulemused väga korralikud.

Tütarlaste B-klassis tegi kaugushüppes hea võistluse Trinity Õismets. Tulemusega 4.44 saavutas ta kolmanda koha. Ühtlasi tähistas see ka 14-aastasele sportlasele isiklikku rekordit.

Kuulitõukes suutis ta sellel korral 8.80, mis andis 3 kg kuuliga tõugates kolmanda koha. Trinity valmistub jaanuarikuu lõpus toimuvateks Eesti noorte mitmevõistluse meistrivõistlusteks.

Tütarlaste A-klassis tegi kaasa kaks sportlast. Kristiina Kukk tõukas 3 kg kuuli kaugemale kui sisetingimustes kunagi varem. Tulemus 9.31 andis 15-aastasele kergejõustiklasele neljanda koha.

Väga head stardid tegi Kerli Ristikivi, kes tegi kaks isiklikku rekordit. 15-aastane kergejõustiklane sprintis 60 meetrit 8.80. Kaugushüppe võistluse sees neljal katsel eelmisest tippmargist rohkem hüpanud noorsportlase lõpptulemuseks jäi väga tubli 4.78. Mõlemal võistlusel oli Kerli teise koha vääriline.

Kaugushüppe tulemusega tõuseb Kerli näiteks oma kodupiirkonna, Lõuna-Läänemaa kõigi aegade kergejõustiku edetabelis seitsmendale reale. Esikümnes on ta aga kõige nooremana saavutatud tulemusega. Seda tabelit juhib kunagine Eesti tippsprinter, Tuudilt pärit Merike Õunpuu tulemusega 5.24. Üldse on üle viie meetri läbi aegade Lõuna-Läänemaal hüpanud neli naisjõustiklast.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.