Lääne maavalitsus sõlmis bussiliiniveo lepingud, kõik bussid tulevad ühtse kujundusega

Järgmise aasta 1. juulist hakkavad Lääne maavalitsuse poolt sõlmitud hankelepingute alusel maakonna bussiliine teenindama M.K.Reis-X OÜ ja AS GoBus, teatas maavalitsus.

Lepingud hõlmavad kogu endist Lääne maakonda ning on sõlmitud 8,5 aastaks. Tulenevalt hanketingimustest on kõik maakonnaliinide bussid uued ja ühesuguse väliskujundusega ning senisest parema turvavarustuse ja mugavusega.

Maakonna bussiveohange toimus kolmes liinigrupis. Liinigruppi 1, mis hõlmab tänase Läänemaa maakonnaliine, Haapsalu linnaliine ja nelja avalikku kaugliini Tallinna, Tartu ja Pärnu suunal, hakkab tuleval aastal teenindama M.K.Reis-X OÜ. M.K.Reis-X OÜ pakkus liinikilomeetri hinnaks 0,889 eurot.

2. liinigruppi kuuluvad Hanila ja Lihula liinid ning neid hakkab teenindama AS GoBus. AS GoBus pakkus liinikilomeetri hinnaks 0,920 eurot.

GoBus hakkab teenindama ka liinigruppi nr 3, kuhu kuuluvad Põhja-Läänemaa liinid, mida teenindatakse eranditult nõudepõhiselt ehk siis kui sõitjalt on laekunud vastav soov. Liinigrupis nr 3 pakkus AS GoBus liinikilomeetri hinnaks 0,957 eurot.

Maavalitsus sõlmis nimetatud vedajatega lepingud pärast hanke võitjate väljakuulutamisele järgnenud 14-päevast ooteaega, mille jooksul oli teistel pakkujatel võimalik hankija otsust vaidlustada. Ühtegi vaiet ega protesti Lääne maavalitsusele ei laekunud.

Hanke tulemusena paraneb ühistranspordi kättesaadavus ning bussiliiklus muutub mugavamaks. Ajakohastatud on sõiduplaane ning suurenenud on nõudeliinide osatähtsus liinivõrgus. Sellises mahus nõudeliine Eestis seni rakendatud pole.

Kõikides bussides tuleb kasutusele kaasaegne piletimüügisüsteem. Turvalisust aitab parandada turvavööde, talverehvide ja alkoluku kasutamise kohustus. Haapsalu linna ja selle lähiümbrust teenindavatesse bussidesse saab siseneda nii lapsevankri kui ka ratastooliga.

Maakonnaliini busside põhivärviks hakkab olema roheline ning nendel on kujutatud maakonnale omaseid motiive. Ühtse uue väliskujunduse bussidele tegi Fred Kotkas.

Lääne maavalitsus kuulutas riigihanke vedajate leidmiseks avalikule bussiliiniveole välja 18. juulil 2017. Bussiliiniveo lepingud hõlmavad kogu endise Lääne maakonna territooriumi. Tulevast aastast, peale maavalituste tegevuse lõpetamist, hakkab Läänemaal ühistransporti korraldama Harjumaa Ühistranspordikeskus ning Lääneranna vallas Pärnumaa Ühistranspordikeskus.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.