Lihulas peetud Eesti Koolispordi Liidu jalgpallivõistlustel osales 10 võistkonda

Lihula gümnaasiumi spordihoones toimus kolmandat aastat Eesti Koolispordi Liidu Läänemaa tsooniturniir saalijalgpallis.

Tegemist on kõige noorema kooliastme, 1.-3. klasside laste saaliturniiriga. See on võistlus, mis on ellu kutsutud Eesti KSL ja Eesti Jalgpalli Liidu ühisprojektina, kus põhirõhk on spordi ja liikumise tähtsustamisel.

F: Renno Silde

Eesti KSL projektijuht Helle Aitsen: “Läänemaa selle vanusegrupi turniirid on alati osavõturohked. Maakond on ju väike ja sellepärast teeb see rõõmu.”

Lisaks kaasatakse igas maakonnas selle võistluse läbiviimiseks kohalik jalgpalliklubi. Läänemaal on seniste võistluste korraldajaks pooleks olnud Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi.

Kõikidele osalejaid autasustatakse võrdselt, koht turniiril ei oma tähtsust, tähtis on liikumine, sportimine ja lustimine sõbraga. Eesti KSL autasustab igat osalenud last selle võistluse jaoks spetsiaalselt valmistatud diplomiga, Eesti Jalgpalli Liit premeerib igat osalenud kooli jalgpalliga ja korraldaja klubi muretseb laste maiustuste ja kohtunikebrigaadi eest.

F: Renno Silde

Kokku sõitis Lihulasse üle Läänemaa saalijalgpalli mängima koguni kümme võistkonda. Neist Haapsalu linna algkoolist ja kõigest 20 õpilasega Metsküla algkoolist osales koguni kaks võistkonda. Veel pakkusid oma koolilastele toreda jalgpallipäeva Haapsalu põhikool, Lihula gümnaasium, Martna põhikool, Taebla kool, Oru kool ja Kõmsi lasteaed-algkool.

Kõikide koolide osavõtu üle on väga suur rõõm, kuid kindlasti tuleb esile tuua kahe napilt 20 õpilasega algkooli, Kõmsi ja Metsküla koolide osalemist.

Turniiril oli kaks eraldi võistlust. Hommikupoolikul võtsid mõõtu suuremad koolid ja pärastlõunal maakoolid. Kõikide laste mängulust väärib suurt kiitust. Lisaks jalgpallilaste enda suurele rõõmule ja tahtmisele elasid pisikestele pallivõluritele platsi ääres ja tegelikult juba ka plasti peal kaasa nii õpetajad kui ka lapsevanemad. Lapsed leidsid uusi sõpru ja mängkaaslasi.

Viietunnine turniir läks kui lennates. Suur tänu kõigile koolidele osalemise eest! Juba kevadel proovitakse analoogne turniir läbi viia õuetingimustes.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.