Haapsalu Joogafestivali pääsmed tulid müügile

Haapsalu Joogafestivali pääsmed järgmise aasta 28.-29. juulil juba seitsmendat korda peetavale rahvusvahelisele Haapsalu Joogafestivalile tulid müügile.

Joogafestivalil esinevad parimad joogaõpetajad Eestist ja välismaalt, saab proovida erinevaid joogastiile, kaasa lüüa paljudes tegevustes loomapooside joogast helisevate muinasjuttudeni, kuulata inspireerivaid loenguid tervisest ja elustiilist ning osaleda töötubades alates akrobaatilisest joogast meeste töötubadeni.

Joogafestivali peaesineja on Drew Rouse, trubaduur ja joogaõpetaja Kanadast, kes õpetab festivalil teraapilist lendamist ehk partnerjoogat ja Yin joogat. Partnerjooga eri tahke tulevad taas näitama ka Anna Wan ja Jürgen Hergenschröder, kelle töötoa vastu oli eelmisel joogafestivalil väga suur huvi.

Drew Rouse on Kanadast pärit kogenud joogaõpetaja, kelle praktika keskmes on olnud Hot Yoga. 15 aasta jooksul on ta juhendanud loendamatult Bikram jooga algajate ja edasijõudnute tunde, ashanate tehnilis-füsioloogilist poolt, Yin joogat, Therapeutic Flying ja Partner Stretching töötubasid, puusade avamise töötubasid, aga ka toortoidu koolitusi ning edasijõudnute seminare ja meistriklasse tuhandetele osalejatele üle kogu maakera.

Drew on mustlashingega trubaduur, kes ihkab pidevalt teel olla. Ta hakkas 7-aastaselt luuletama ning 12-aastaselt kitarri mängima ja meloodiaid looma. Tänaseks on ta loonud 150 lugu ja andnud välja kuus albumit.

Charlie Vasquez

Muusikalist poolt esindav Charlie Vasquez on Panamas sündinud müstik ja muusik, kelle hääl ja kitarrihelid jutustavad kuulajale armastuslugusid ja viivad sisemisele teekonnale, kus iga hetk sulandub kõiksuses. Charlie lõunamaine natuur loob läbi tema lauluhääle sooja ja kaasakutsuva atmosfääri.

Joogafestivali alalise esineja Jagaspace`i Kaushalya ja Alex kombineerivad muusika loomisel analoogsüntesaatoreid, inimhäält, trumme, keelpille ning mitmeid teisi akustilisi instrumente, sealhulgas Tiibeti kausse ja planetaargonge. Harmoonilisus, loomulikkus, lihtsus, tulised rütmid ja sügav vokaal on vahenditeks, et leida kontakti kõige loomulikuma osaga iseendast ning avada nii endis kui kuulajais peituvaid tegelikke ressursse.

Festivali pealava tegevused ja tervisekaupade bazaar toimuvad Haapsalu piiskopilinnuse hoovis. Siseruumide loengud ja töötoad on avatud kõrvalasuvas kultuurikeskuses. Põnevad rütmid ja alkoholivaba ekstaatiline tants kestavad hilisõhtuni linnusehoovis, kultuurikeskuses on filmiõhtu ja algkoolis helisev muinasjutuõhtu täiskasvanutele.

Öösel on võimalus puhata kogu öö live-muusika ja gongide tervendavate helide saatel. Kavas on tegevusi nii meestele kui naistele, lastele, noortele ja eakatele, alles alustajatele ning aastaid joogat praktiseerinutele.

Joogafestivali idee sündis korraldajates peades 2011. aastal Haapsalu linnusehoovi külastades, festival toimus esimest korda 2012. aastal, mil oli 800 osaleja ringis, 2017. aastal aga oli osalejaid juba 1300. Eri joogastiilid, ekstaatiline tants, maitsev taimne toit ja ligi 100 bazaaripakkujat loovad joogafestivalil erilise ja unustamatu õhkkonna.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.