Nehatusse kerkinud skulptuuri autor on selgunud

Hanila kunstiteos
Ari Liimataise skulptuur. F: Jaan Kruus

Nehatus seisev tundmatu autori skulptuur pole enam tundmatu, selle on valmistanud Soome kunstnik Ari Liimatainen.

Lihula elanik Jaan Kruus kirjutas täna Läänlasele, et paar kuud tagasi ehitati Lääneranna vallas (varasem Hanila) Nehatu kooli juurde üks kunstiteos – koer ja kaabuga mees tõtt vaatamas.

“Olen uurinud ja oodanud mingit infot selle kohta, miks see seal on ja kellele see on pühendatud, kuid keegi ei tea,” kirjutas Jaan Kruus. “Isegi naabruses olev mees ei oska öelda.”

Kruus ütles, et talle see teos väga meeldib. Läänlane palus abi lugejailt skulptuuri autori leidmiseks ja abi saabuski.

Läänlasele kirjutas üks inimene, kes oma nime avaldada ei soovi, kuid kes teab, kes on teose autor ja kuidas see Nehatusse tekkis.

See on Soome kunstniku Ari Liimataise teos. Skulptuur pole veel täielikult valmis, kevadel viimistletakse veel detaile.

Ari Liimatainen on varem teinud koostööd Eesti kunstnikega ja tal on olnud ka isikunäitused Eestis.

Kuidas teos Nehatu külla sattus?

Liimataise tuttavad ja kunstnik ise suvitavad juba alates 2000. aastast Nehatu kandis. Küla elu ähvardas mõni aasta tagasi dolokaevandus. See lõppes hästi selles mõttes, et kaevandust ei tulnud (külaelanikud ja Hanila vald olid tublisti vastu) ja kaevandust plaaninud firma pani maad müüki.

“Siis tuli see maalapp, kus teos nüüd asub, ära osta, et sinna keegi tulevikus ka mingeid kaevandusi ei plaaniks,” selgitas Läänlasele teose saamislugu teadev inimene. “Ja maaomanikul, kunstniku tuttaval, tekkis mõte, et midagi püsivat ja rahuliku elu sümboliseerivat tuleks sinna ehitada. Võib-olla tulevikus lisatakse sinna veel näiteks naine ja laps, lambad, lehmakene, mis iganes…”

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.