Homme on Haapsalus Vene laat ja Svjata Vatra kontsert

Vene laat algab homme traditsiooniliselt Haapsalu vanalinnas. Päev jätkub õhtul kultuurikeskuses, kus esineb Svjata Vatra.

Laat avatakse traditsiooniliselt laupäeva keskpäeval Karja tänaval ja kestab sõltuvalt ilmast paar-kolm tundi. Pakutakse suitsuliha ja vorsti, kala ja kalamarja, pelmeene ja pirukaid, pliine ja vareenikuid, mett ja siirupit, hõõgveini, piparkooke jm.

Saab osta vilte, karvamütse, õlasalle, kaltsuvaipu ning valada õnne. Tšeburekid valmivad loodetavasti ka sel aastal otse laadaliste silme all. Kultuuriprogrammi eest seisavad hea folklooriansambel Bõliina ja nende sõbrad.

Õhtul kl 20 astub kultuurikeskuses üles ansambel Svjata Vatra ja selle solist Ruslan Trochynskyi. Piletid on saadaval Piletilevis, kohapeal maksab pääse 12 €.

6. ja 7. jaanuaril kl 13 on Haapsalu kinos animafilm “Kolm vägilast ja Egiptuse printsess / Три богатыря и принцесса Египта”. Pilet 3 €. Multikas on vene keelest eestikeelsete subtiitritega. 6. ja 7. jaanuaril kl 15 on kinos ajalooline armastuslugu “Matilda”. Vene keeles ja eestikeelsete subtiitritega. Pilet 4 €.

Esimest korda korraldasid vanalinna ettevõtjad Vene laata 2013. aastal.

Avalehe foto: Haapsalu vanalinna Vene laat / Facebook

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.