SELGITUS: Lux Expressi sooduspiletite süsteem Haapsalu-Tallinna liinil tekitas reisijas segadust

Lux Express alustas hiljuti Haapsalu-Tallinna bussiliinil nn paidlikku hinnastamist, mis tähendab, et kui aegsasti pilet veebipoest osta, siis sõltuvalt väljumise ajast ja nõudlusest on võimalik pealinna ja Haapsalu vahel sõita ainult 2 eurot maksva piletiga.

Uus süsteem (pileti saab osta siit) võimaldab küll teatud tingimustel väga odavalt reisida, aga sellel on mõned nüansid, mis vajavad selgitamist.

Läänlasele kirjutas bussireisija, kes eile soovis osta Lux Expressi veebipoest bussipiletit tänaseks Paliverest Tallinnasse Vana-Pääsküla peatusse.

Siin on tema kiri:

Läänlane.ee kodulehel on Lux Expressi reklaam, et Haapsalust Tallinna saab mugavalt sõita, milles ma ei kahtlegi, kuid kahjuks reklaam, et pileti hind algab 2 eurost, ei vasta küll tõele. Proovisin praegu osta homme hommikuks bussipiletit, kõige soodsam hind Palivere-Tallinn Vana-Pääskülla on 7 eurot. Võib-olla ma ei oska piletit osta? Millal ja mis tingimustel ikkagi neid sooduspileteid saab?

Läänlane võttis ette Lux Expressi veebipoe piletiostu süsteemi ja selgus, et see võib tõepoolest ajada segadusse. Kõik on selge ja lihtne, kui pilet osta algpeatusest ehk Tallinnast või Haapsalust. Kui broneerida aegsasti mõni päev enne reisi, siis näitab veebipood kampaaniahinnaga pileteid – näiteks 2-, 4- või 5-euroseid (kui need veel saadaval on).

Püüdes aga piletit samuti varakult planeerides mitu päeva varem osta ja pannes reisi alguspunktiks Palivere (või mõne muu teele jääva vahepeatuse), siis süsteem odavaid pileteid ei näita.

Isegi kui osta pilet kuu aega või kaks kuud ette, ei saa vahepeatusest algusega pileti puhul allahindlust ja tuleb maksta täishind.

Seega kehtib Lux Expressi paidliku hinna süsteem ainult siis, kui osta veebipoest pilet kas algusega Tallinnast või Haapsalust.

Loogiliselt võttes võiks need inimesed, kes on proovinud veebipoest piletit osta algusega mõnest vahepeatusest, osta lihtsalt pileti algusega Tallinnast või Haapsalust (olenevalt sõidusuunast). Siis võiks olla võimalik saada pileti alates 2 eurost ja bussi peale saaks tulla ka näiteks Paliverest.

Tuleb välja, et nii lihtne see ei ole.

Lux Expressi teatel ei soovita nad kindlasti osta sõitjatel liini soodsamat täispiletit juhul, kui bussisõitja soovib liituda reisiga alles vahepeatuses. “Ka piletimüügieeskirjad näevad ette, et kui reisija ei ole saabunud bussi oma sõidupiletil märgitud väljumisajaks, kaotab tema sõidupilet kehtivuse ning sama piletiga vahepeatusest bussile saamist garanteerida ei saa,” teatas Lux Express.

Allpool on ettevõtte esindaja pikem selgitus.

Lux Expressi kommertsjuht Märt Sibrik:

Lux Express läks Haapsalu-Tallinn liinil üle dünaamilisele ehk paindlikule hinnastamisele, mis tähendab seda, et bussipileti hind sõltub väljumise ajast ja nõudlusest.

Ekspressliini vedajana on Lux Expressi eesmärk pakkuda reisijatele võimalust sõita võimalikult kiirelt ja mugavalt Eesti suurimate linnade vahel. Seetõttu ei sea me endale vedajana sihti olla vahepeatuste hindade osas hinnaliider, vaid pakume soodsamaid pileteid just nendele sõitjatele, kes sõidavad liini alguspunktist lõpp-punkti.

Samas tuleks sõitjatel, kes soovivad liituda reisiga vahepeatusest, osta pilet kindlasti ikkagi just algusega soovitud vahepeatusest. Nii teab bussijuht vahepeatusega reisil arvestada ning ei teki olukorda, kus bussijuht näeb, et pileti soetanud sõitjat reisi alguses pole ja pakub tema istekohta mõnele teisele reisijale, kes muidu ei oleks bussi peale mahtunud.

Iga muudatusega harjumine võtab aega, kuid paindliku hinnastamise puhul on reegel väga lihtne – bussireisi planeerides tasub piletid võimalikult varakult ära osta, sest nii on võimalik saada parim hind, kuna soodsate piletite saadavus sõltub nõudlusest ja väljumise ajast.

Soovitame osta bussipiletid alati eelmüügist, sest siis saab reisija olla kindel, et soovitud reisile on piisavalt vabu kohti – vahetult enne reisi võivad piletid juba otsas olla.

Lisaks tasub meeles pidada, et dünaamiline hinnastamine ei kehti juhul, kui reisija ostab pileti otse bussijuhi käest. Sellisel juhul tuleb tasuda pileti eest täishind.

Kõige rohkem leidub sooduspileteid väljumistele, kus nõudlus on madalam. Olukorras, kus mõnele väljumine on enamik kohtadest välja müüdud ja pileti hind seetõttu kõrgem, soovitame kindlasti vaadata ka teisi sama päeva väljumisi, kus hind võib olla madalam.

Kui varem maksis Tallinn-Haapsalu pilet alati 8 eurot, siis tänu paindlikule hinnastamisele algavad bussipiletite hinnad sel liinil nüüd alates 2 eurost.

2-eurone bussipileti alghind on kõige madalam hind Tallinn-Haapsalu liinil ja muud lisasoodustused sellele ei kehti. Küll aga kehtivad nii ealised kui ka lojaalsusprogrammist tulenevad soodustused tavahindadele – Tallinna-Haapsalu liinil on tavahindadeks 7, 8 ja 9 eurot.

Vahepeatustest reisides võivad hinnad kujuneda olenevalt peatuspaigast erinevaks, sest ekspressliini vedajana on Lux Expressi eesmärgiks teha just pikema distantsiga sõit algpunktist lõppsihtkohani reisijatele võimalikult soodsaks.

Kõige soodsamaid pileteid saab soetada bussidele ainult Lux Expressi kodulehelt. Kui sageli ei teata, kas internetist ostetud pileteid peab ka välja printima, siis Lux Expressi sõitudele ostetud pileteid ei ole vaja välja trükkida. Soovitame piletiostul alati ka oma nimi ja kontaktid kirja panna, nii sobib bussi sisenemiseks ka ID-kaart või PINS-kaart. Lisaks sobib sõiduõiguse tõendamiseks ka mobiilist näidatav elektrooniline pilet.

Lux Expressi kogemus dünaamilise hinnastamisega Eesti-sisestel liinidel ulatub aastasse 2015. Täna võime kindlalt öelda, et paindlik hinnastamine on reisijate poolt väga hästi vastu võetud – nii Tartu, Pärnu, Narva kui ka Kuressaare liinidel.”

8 Responses to "SELGITUS: Lux Expressi sooduspiletite süsteem Haapsalu-Tallinna liinil tekitas reisijas segadust"

 1. HMM   5. jaan. 2018 at 17:03

  Bussist otse nt taeblast-haapsallu on pilet 5!!!! € enne lähen jala..

  Vasta
 2. Maris   5. jaan. 2018 at 19:03

  Jumal tänatud- lõpuks saab normaalse bussiga Tallinna sõita. 🙂

  Vasta
 3. vanaema   5. jaan. 2018 at 21:59

  No kuulge lp. LUX Ekspress-see ei ole tõesti normaalne, olin eile ise bussis Turba-Haaps. soodus üle 60 a 3euri. Taeblast soovis reisija Haapsallu sõita, kui bussijuht ütles piletihinna 5eur. -see inimene lihtsalt väljus ja ei sõitnudki.Kus on siin loogika, samale reisile pakkus internet paar tundi enne seda juhtumit Tall-Haaps.7eurot. Tall-Haaps vahe on 100km. Palivere -Haapsalu 30km. Nüüd kavatsen hakata Haaps-Turba sõiduks ostma netist 2eurost sisestusega Haaps-Tallinn ja väljuma ikka poolel teel TURBAS.
  Tahaks teada kas bussijuht keeldub mind Turbas väljuda lubamast.

  Vasta
 4. Intsu35   9. jaan. 2018 at 16:30

  Aga kui osta Busii juhi käest Lux Ekspress bussis pilet on täis pilet 9 eur. Ei olegi 5eur. nagu T-pilet.ee Lehel kirjas on täis pilet 5eur.

  Vasta
 5. Tõmba   31. jaan. 2018 at 14:22

  Võiks ju panna lisa lahter bussipileti ostmisele, et kus kohast peale tuled. Ja ongi bussijuhi selge ja kõik on teavitetud. Aga rahaahnusel ei ole piire. Ka sellel bussifirmal.

  Vasta
 6. engisekene   14. veebr. 2018 at 08:22

  Eile soovisin sõita Taeblasse ning bussijuht kostis,et esimene peatus on Turbas….Kas siis selliseid vahepeatusi nagu Taebla, Palivere enam polegi :)?

  Vasta
 7. engisekene   14. veebr. 2018 at 08:25

  Jutt siis kl 9 bussist.

  Vasta
 8. Irma Ilisson   2. apr. 2018 at 14:07

  Teemat arendades küsimus asjaomastele: Kas Niine peatus ei asetugi enam Haapsalu piiridesse ? Kus on loogika?

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.