Väidetavalt sillalt jõkke hüpanud ja kadunuks jäänud mees leiti elusana

Politsei on 1. jaanuarist otsinud Pärnumaal väidetavalt Reiu sillalt alla hüpanud meest. Selgus, et 27-aastane Simo on elus.

1. jaanuaril kella 17.17 ajal sai Häirekeskus teate Reiu sillalt vette hüpanud mehest. Teatajaks oli mehega kaasas olnud tuttav, kelle sõnul jättis 27-aastane Simo oma dokumendid Reiu sillale ja hüppas sealt vette. Meest otsisid jõest sama päeva õhtul nii päästjad kui ka politsei. 2. jaanuaril otsis politsei meest skuutriga Reiu jõe suudmest kuni Pärnu kesklinna sillani ja kontrollis jõekaldaid. Lisaks otsiti Reiu jõe suudmest ülesvoolu. 3. jaanuaril kontrolliti Reiu jõe suuet sonariga.

Simo telefon oli välja lülitatud, ta ei läinud tagasi oma Pärnus asuvasse koju, samuti ei ilmunud ta tööle. Politseile teadaolevalt ei olnud ka Simo sõbrad ega lähedased teda pärast 1. jaanuari näinud.

“Otsisime meest mitu päeva aktiivselt jõest ja jätkame selle kontrollimist. Siiski kaalume ka teisi versioone ja kasutame erinevaid võimalusi tema leidmiseks ja toimunud sündmuse kohta info kogumiseks,” ütles Pärnu politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Erik Rand eile.

Täna teatas politsei, et teade sillalt vette hüpanud mehest osutus valeks ja Simo leiti oma tuttavate juurest Pärnust.

Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Üllar Kütt avaldas heameelt, et Simoga on kõik korras, kuid ütles, et tegemist on siiski kahetsusväärse juhtumiga.

“Politsei, päästjad ja ka meedikud teevad iga päev tööd, et jõuda abivajajateni. Seetõttu on kahetsusväärne, kui operatiivteenistustel tuleb tegeleda väljamõeldud sündmustele reageerimisega. Hädaabinumbrile 112 tuleb helistada, kui kellegi elu või vara on ohus. Kui inimene soovib mõnda aega üksi olla, võiks sellest siiski lähedastele teada anda, et nad ei peaks asjatult muret tundma,” lausus Kütt.

Politsei selgitab praegu juhtunu täpsemaid asjaolusid.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.