Pärnumaal hukkus sõiduauto ja veoauto kokkupõrkes kaks inimest

Pühapäeva õhtul kella 21.41 ajal sai Häirekeskus teate raskest liiklusõnnetusest Põhja-Pärnumaa vallas, kus kokku põrkasid sõiduauto ja veoauto. Kokkupõrke tagajärjel hukkusid sõiduautos viibinud kaks kaasreisijat.

Õnnetus juhtus Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 101. kilomeetril. Esialgsetel andmetel kaotas Tallinnast Pärnu poole liikunud sõiduauto Mercedes-Benz juhitavuse, kaldus vastassuunavööndisse ja sõitis parema küljega ette Pärnust Tallinna poole liikunud veoautole Mercedes-Benz.

Kokkupõrke tagajärjel paiskus sõiduauto kraavi. Sõiduautos kaasreisijatena viibinud 49-aastane naine ja 53-aastane mees hukkusid sündmuskohal. Sõiduautot juhtinud 27-aastane mees sai viga ja toimetati haiglasse. Mehe võimalik joove on tuvastamisel.

Veoautot juhtinud kaine 48-aastane Läti Vabariigi kodanikust mees vigastada ei saanud. Nii sõiduautos viibinutel kui ka veoautojuhil oli turvavöö kinnitatud ja mõlema auto rehvid vastasid nõuetele.

Õnnetuse hetkel tuiskas ja tee oli libe. Maksimaalne lubatud sõidukiirus teelõigul on 90 km/h.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Alvar Vill avaldab hukkunute lähedastele kaastunnet. “Praegusel talvisel ajal on tee- ja ilmastikuolud väga muutlikud. Politsei tuletab kõigile meelde, et alati tuleb sellest lähtuvalt hinnata olukorda ja valida vastav sõidukiirus,” lisas Vill.

Liiklusõnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks alustatakse kriminaalmenetlus, mida juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.