MAALEHT: Eestis kasvavad juba palmid ja jaanuaris vaatab vastu külluslik seenemets

Õitsvad lõvilõuad Saaremaal, söögiseente koloonia Nõval, mahlajooksvad vahtrad, pungades hortensiad, koeralt leitud puugid – kõik need kaasnevad seniste soojade ilmadega, kirjutab tänane Maaleht. Hoopis üllatav vaatepilt avaneb aga Rannamõisa lähistel asuvas koduaias, kus kasvab pesuehtne palm juba seitse aastat. Ja meie talved võimaldavad seda kenasti.

Elektrilevi lõikas esimese asjana maha säästa palutud puud

Miks võeti likvideerimisele mineva elektriliini kõrvalt maha sinna 20 aastat tagasi istutatud kuused ja männid, imestavad isa ja poeg, kes läksid suurfirmaga kokkuleppele just seetõttu, et puid päästa. Jüri Ojamaa (75) istutas oma kinnistule Tartumaal Melliste kandis männimetsa. Selle kõrvalt läheb mööda madalpingeliin. Mullu novembris pöördus tema poole Elektrilevi esindaja koos projektiga, mille kohaselt kõnealune elektriliin likvideeritakse ja ülejäänud kinnistut läbiv osa paigaldatakse maakaablisse. Ehmatus tabas metsaomanikku vahetult enne aastavahetust, kui ta juhuslikult sõitis sellest kinnistust mööda ja nägi, et kõik need noored männid on maha raiutud.

Läänemere räim võib olla reostunum kui mõni importkala

Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan sõitis kuulsasse Mekongi deltasse, et jätkata oma kunagist uurimuslugu Eestis müüdava kala võimalikust tervistkahjustavast toimest. Mekongi jões kasvatatava kala reostatuse jälgi otsides jõudis Maaleht aga ootamatu tulemuseni. Selgus, et hoopis Lääne­mere rasvase kala söömisel tuleks piiri pidada, sest selles on rohkem mürke kui Vietnami pangasiuses.

Pärlid politsei- ja päästeuudistest: panniga pähe saanud mees keeldus naise peale kaebamast, vanaproua keetis lahustit, koer tegi süüa

Maalehe digilehe toimetaja Mari Kartau kogus eelmise aasta jooksul kokku värvikamad kirjeldused politsei- ja päästeameti pressiteadetest, mis pakuvad omalaadse ja ootamatu sissevaate eestlaste argiellu.

Küpsed Eesti noored, kelle külge pole ükski halb asi hakanud

Maalehe ajakirjanike Jüri Aarma ja Margus Mikomägi pilk jäi pidama Eesti noortel ja andekatel, kes hoolimata oma noorusest oskavad end loominguliselt üliküpselt väljendada. Millest mõtleb ja millist eluplaani peab näiteks hiljuti telesaate “Su nägu kõlab tuttavalt” karussellilt võitjana maha astunud muusik ja koorijuht Valter Soosalu?

Lorupi klaasivabriku hiilgeajad – kolm-neli keskmist kuupalka oskustöölisele

1930. aastatel ei olnud veel levinud tootmisliini käivitamine mõne sümboolse liigutusega või lindi läbilõikamisega. Sellegipoolest alustas siis Tallinnas Koplis tööd uus klaasivabrik, millest vaid aasta-poolteisega sai Eesti klaasitööstuse lipulaev.

Loe pikemalt värskest Maalehest

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.