Urmas Sukles, kas te olete astunud Keskerakonda?

Keskerakond korraldab 23. jaanuaril Haapsalu kultuurikeskuses konverentsi, kus laudkondade kaupa arutatakse Eesti tuleviku üle. Ühte laudkonda juhib ka eelmisel aastal Reformierakonnast välja arvatud linnapea Urmas Sukles. Kas Sukles on astunud Keskerakonda?

“Ei ole ja ei plaani ka veel,” vastas Urmas Sukles Läänlase küsimusele.

“Mis tähendab “veel”? Kas see tähendab, et siiski plaanite?”

“Ei, Reformierakonnast lahkumise haavad on veel liiga värsked,” lausus Sukles naerdes. Ta märkis, et Keskerakonna korraldataval rahvakohtumisel osaleb ta selleks, et olla abiks koalitsioonipartnerile. Suklese nimekiri sai omavalitsuste volikogude valimistel Haapsalus kõige rohkem hääli ja tegi koalitsiooni Keskerakonnaga, kellega oldi koos ka enne valimisi.

Keskerakonna teatel on rahvakohtumise arutelud korraldatud selleks, et “teha meie riigi 100. juubeli puhul Eesti inimestele tulevikku vaatav kingitus”. Ettevõtmisest võtab osa ka riigikogu liige, Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb.

Arutelud on jaotatud laudkondade kaupa viide gruppi. Osalejatel on võimalus valida laudkond vastavalt sellele, mis teda isiklikult kõige enam huvitab.

Iga laudkond arutleb oma teema valdkonna üle ning sõnastab kuni 10 põhjendatud ettepanekut, mis edendaksid kohalikku või kogu Eesti elu.

Teemad ja laudkonna juhid:

  • Haridus ja kultuur – laudkonna juht ja õhtu moderaator Enn Eesmaa
  • Sotsiaalpoliitika – laudkonna juht Peeter Vikman
  • Majanduspoliitika – laudkonna juht Urmas Sukles
  • Regionaalpoliitika – laudkonna juht Helen Rammu
  • Tööhõivepoliitika – laudkonna juht Jaanus Karilaid

Tööle laudkondades järgneb kokkuvõtete tegemine ning ettepanekute ühine arutelu paneeldiskussiooni vormis, millest saab osa võtta ka publik saalis.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.