Kaks Läänemaa laskjat võitsid Vilniuses rahvusvahelistel võistlustel pronksi

Vilniuses peetud rahvusvahelistel laskmisvõistlustel jõudsid poodiumile kaks Läänemaa laskjat.

Kohal oli Baltikumi paremik, Poola ja Valgevene. Kahjuks ei saanud viimasel momendil relvade tolliprobleemide tõttu tulla Ukraina.

Võistlust võib pidada Ida-Euroopa meistrivõistluseks. Toimus see linna keskel asuvas Poola kultuuri keskuses, kus teatrisaal oli ümber ehitatud ajutiseks lasketiiruks.

Osalesime seekord väiksearvulise võistkonnaga, kuid edukalt. Võistluse formaadis lasti põhiharjutus läbi kaks korda (reedel ja laupäeval). Pühapäevasele finaalvõistlusele pääsesid absoluutarvestuses 27 parimat laskurit.

Viimase aja kohtumistest Läti eakaaslastega, kes on Euroopa ja maailmameistrivõistluste medalistid, on meie noored olnud enamasti kaotajad. Seekordsel võistlusel näitasid meie poisid hambaid.

Noormeeste õhupüstolis 60 lasku juunioride arvestuses (kuni 20-aastased) tegi korraliku isikliku rekordi Ekke Alar Toomingas 557 silmaga ja tuli pronksmedalile. Eelmise aasta Euroopa meister lätlane Ernets Erbs jäi näiteks viiendaks.

Poiste (kuni 18-aastased) õhupüstolis 40 lasku tuli samuti isikliku rekordi püstitanud Elari Tahvinov 362 silmaga pronksmedalile.

Püssilaskur Martten Tiitsmal nii hästi ei läinud ja tema sai juunioride arvestuses 570 silmaga 15. koha.

Pühapäevasele lõppvõistlusele pääses absoluutarvestuses kõigi vanuseklasside (naised, mehed, juuniorid, noored) peale 27 parimat laskurit. Püstoli parimate sekka pääses meie Ekke Alar Toomingas. Olla esimest korda finaalvõistlusel, kus duell-laskmises pääseb edasi parim on küllaltki närvesööv. Eemalt oli näha, et poiss on närvis. Lõpptulemuseks oli 18. koht.

Elari Tahvinovi absoluutarvestuse lõpptulemuseks oli 40. koht. Kokku osales 144 püstolilaskurit.

Martten Tiitsma oli 126 püssilaskuri absoluutarvestuses 74. kohal.

Mati Seppi

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.