Päästeameti kontroll: enamikus kortermajades on tuleohutusega probleeme

Eelmisel nädalal käisid Lääne päästekesksuse ohutusjärelevalve inspektorid kontrollimas kortermajasid ning nende tuleohutuslikku olukorda. Kontrollitud kortermajadest 85% olid puudustega.

Kõige rohkem oli probleeme evakuatsiooniteede ning -pääsudega. Järgnesid puudused tuletõkkesektsioonidega ning arvukalt oli puudusi elektripaigaldistega.

Evakuatsiooniteed, koridorid, trepikojad, peavad olema lihtsasti läbitavad ning neis ei tohi ladustada põlevmaterjale. Lapsevankri, jalgratta, muude asjade kortermaja trepikodades hoidmine tundub küll praktiline ja mugav, kuid see on ohtlik ja tuleohutusnõuetega vastuolus, sest tulekahju korral saab sellest takistus hoonest välja pääsemisel.

Evakuatsioonipääsud, ehk ühises kasutuses olevad uksed (välis-, keldriuks) peavad olema varustatud nn libliklukuga, mis ei vaja väljumisel ukse avamiseks eraldi võtit.

Elektripaigaldistel (elektrikilpidel) peab olema tehtud korraline audit. See annab võimaluse ennetada elektrikilbi riketest põhjustatud tuleõnnetusi. Audit teeb kindlaks, mis on maja elektrisüsteemi nõrgad, parandamist vajavad kohad ning seejärel saab elektrik juba oma tööd teha ning muuta inimeste kodud turvalisemaks.

Ühiskasutuses olevate ruumide (trepikoda, kelder, koridor) elektripaigaldiste audit peab olema läbi viidud enne 2000. aastat ehitatud hoonetes üks kord viie aasta jooksul ning pärast 2000. aastat ehitatud hoonetes üks kord 10 aasta jooksul.

Saaremaa

20. jaanuaril kella 10 paiku kutsuti päästjad Kuressaares Talve tänavale, kus oli juhtunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid õnnetusse sattunud sõidukil süttimisohu ning katsid autost välja voolanud õli absorbendiga.

19. jaanuaril kell 22.22 sai häirekeksus teate tahmapõlengust Kuressaares Vete tänaval. Teataja nägi naabermaja korstnast sädemeid. Kõne ajal läks teataja mees maja elanikke ohust teavitama. Päästjate saabumise ajaks oli tulekahju korstnas ise kustunud. Päästjad soovitasid korstnapühkija kontrollini tuld mitte teha.

Raplamaa

20. jaanuaril kell 17.13 sai häirekeskus teate tulekahjust Raplas Mahlamäe tänaval kortermajas. Teataja sõnul võis tegemist olla toidukõrbemisega, maja trepikojas oli tunda tugevat suitsulõhna. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et kolmanda korruse korteris oli toit unustatud pliidile ning korterielanik oli magama jäänud. Korteris puudus suitsuandur.

Pärnumaa

22. jaanuaril kell 6.51 sai häirekeskus teate tulekahjust Pärnus Suur-Jõe tänaval. Teataja sõnul põles tootmisettevõtte esimesel korrusel. Suitsusukeldujad sisenesid hoonesse ning tegid kindlaks, et põles plastmassgraanulite punker. Tulekahju kustutati kell 7.30. Ruumid ventileeriti.

21. jaanuaril kell 18.04 sai häirekeskus teate tulekahjust Pärnu linnas Kõpu külas. Päästjad kustutasid metsa ääres põlenud heinapallid, oksahunnikud ning ehituspraht.

21. jaanuaril kell 9.15 sai häirekeskus teate tulekahjust Pärnu linnas Põlendmaa külas. Teataja sõnul põles prügila. Sündmuskohal selgus, et põles prügimäe pinnapealne osa. Tulekahju kustutati kell 9.58. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada turbatuha ladustamisest.

21. jaanuaril kell 00.38 sai häirekeskus teate tulekahjust Pärnus Aisa tänaval. Teataja sõnul tuli elumaja laest suitsu ning tunda oli puu põlemise lõhna. Päästjad sisenesid hoonesse ning avastasid tulekolde esimesel korrusel seina seest. Põlema oli süttinud kamina tagune sein, mis oli kaetud kipsiga. Tulekahju kustutamiseks avasid päästjad lage ning seina. Tulekahju kustutati kell 2.19. Põleng sai esialgsetel andmetel oli kamin ehitatud vastu puidust seina ning lisaks oli küttekeha üle köetud.

20. jaanuaril kella 13.30 paiku käisid päästjad abis liiklusõnnetusel Pärnus Suur-Jõe tänaval. Õnnetusse sattunud sõidukil eemaldati süttimisoht ning lükati tagasi ratastele.

19. jaanuaril kell 17.41 sai häirekeskus teate põlengust Saarde vallas Tihemetsas. Teataja sõnul oli põlema süttinud sõiduauto. Päästjate saabumiseks olid autoga sõitnud inimesed tulekahjule ise piiri peale saanud, päästjad lasid auto kindluse mõttes veega üle.

19. jaanuaril kell 14.40 sai häirekeskus teate tulekahjust Pärnus Laial tänaval. Teataja sõnul põlesid garaažid. Päästjad avasid garaaže väljaselgitamaks, millises tulekahju oli. Tulekahju kustutati kell 15.47. Tulekollete leidmiseks avati ka hoone katust.

Järvamaa

21. jaanuaril kell 21.08 sai häirekeskus teate tulekahjust Paides Väike-Aia tänaval. Teataja sõnul põles kivist maja kõrval väike hoone. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et vanas tsiviilkaitsevarjendis põles prügi. Tulekahju kustutati kell 21.30.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.