KÕNEVÕISTLUSE PARIMAD: Hedvig Kivi

Haapsalu põhikooli 8d õpilase Hedvig Kivi kõne Eesti Vabariigi sünnipäeva eel.


Armsad siinviibijad!

Varsti on eesti riigi sajas sünnipäev.

Küllap nii mõnedki vanemad kui vanavanemad mäletavad, kuidas möödusid 24. veebruarid ENSV Liidus. Vist ei olnud väga tore. Just sellepärast peaksime meie täna siin tundma kahekordset rõõmu, kõigi nende kordade eest,mil me ei saanud seda rõõmu maailmale näidata.

Oleme küll tõsised tööinimesed, aga äkki võtaks täna aja maha? Tunnetaks seda suurt rõõmu seesmiselt – naudime oma vaba riiki, selle toredaid inimesi ja üritame talle anda parima võimaliku sünnipäevakingi – sest meis igas ühes on peidus oma väike Eesti.

Minu füüsikaõpetaja on öelnud, et meil on alati enda maailmapilt, mida me ise kujundame ning, et füüsikud üritavad meie maailmapilti lihtsalt sarnasemaks muuta. Ma küll ei ütle, et tal õigus ei ole, aga leian, et ei ole vaja kõrget kraadi, et maailmu sarnasemaks teha, sest kasvõi selleks samaks 24.veebruariks on meie maailmapildid üsnagi sarnased.

See päev on siiski pühendatud meie armsale isamaale ja enamikul meist tiirlevad peas mõtted seoses temaga.

Tulles nüüd sealt seesmisest poolest välja, mida saame füüsiliselt teha? Mõtted on väärt asjad, aga neist jääb vajaka, kui nad vaid mõteteks ka jäävad.

Oleme juba palju ära teinud, kasvõi näiteks „Teeme ära!“ üritus, mille oleme rõõmsalt omale traditsiooniks võtnud ja iga aasta teemegi ära! Loodus on igatahes päris palju puhtamaks saanud, kuid siiski on veel pikk tee minna.

Ütlus, et igaüks võiks olla parim versioon endast, ei käi ainult inimeste kohta … et meie riik saaks olla parim versioon endast, peame ka meie häid otsuseid tegema, nii endale kui riigile mõeldes.

Paljugi on veel Eestis parandada aga täna võime fokusseerida headele asjadele ning mitte torkida seda, mis juba tõesti hästi on.

Sihime kõrgustesse ja saamegi kõrgele!


Haapsalu põhikooli noored pidasid Eesti Vabariigi sünnipäeva eel taas kõnevõistlust ja selgusid parimad kõned ja nende ettekandjad.

Võistlusel osalenud 31 kõnest kaheksa kantakse ette põhikoolis peetavail aktustel ja üks õpilane saab võimaluse esitada oma kõne 24. veebruaril kell 12 Haapsalu Lossiplatsil. Neli kõnet said ära märgitud ka väga hea töö eest.

Kõnesid kuulasid põhikooli direktor Anne Mahoni, eesti keele õpetaja Geete Kaasik, huvijuht Siim Birk ja Haapsalu linna kultuurijuht Teele Jurtom. Lisaks valisid oma lemmikud ka 5b klassi õpilased. Nii žürii kui ka õpilaste lemmikud ühtisid.

Läänlane avaldab tänase päeva jooksul kõik allpool välja toodud õpilaste kõned.

Parimad

8d Hedvig Kivi  /  Mina Eestis ja Eesti minus  /  Äramärgitud töö

6b Hendrik Veltri  /  Mina Eestis ja Eesti minus  /  Äramärgitud töö

2a Betti Kaljuvere  /  Eesti minus ja mina Eestis  /  Äramärgitud töö

2b Raul Liivlaid  /  Eesti Vabariik 100 (2b ühistöö)  /  Äramärgitud töö

1b Mairon Olenko  /  Esineb kooli aktusel

1b Laura-Maria Loznitsa  /  Esineb kooli aktusel

4b Madli Laasik  /  Eesti 100  /  Esineb kooli aktusel

4c Tõnu Robert Rand  /  Minu tuleviku Eesti  /  Esineb kooli aktusel

6a Emma Kathrina Hein  /  Eesti minus ja mina Eestis /  Esineb kooli aktusel

7c  Märt Õiglas  /  Eesti minu ja mina Eestis  /  Esineb kooli aktusel

8a Erko Puskar  /  Minu tuleviku Eesti  /  Esineb kooli aktusel

8c Artur Reinhold Unt  /  Eesti Vabariik 100  /  Esineb kooli aktusel

3b Kata Karlis  /  Minu tuleviku eesti  /  Kõne Lossiplatsil 24. veebruaril

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.