Veeteede Amet sulgeb 26. veebruarist laevaliikluse merealadel, kuhu on plaanis rajada jääteed

Veeteede Ameti tänasel otsusel peatatakse alates 26. veebruarist kella 00.00-st seoses kavandatavate avalikult kasutatavate jääteede rajamisega ajutiselt laevaliikluse Väinameres Virtsu-Kuivastu laevateest põhja poole, Rohuküla-Heltermaa laevateest lõuna poole ja Sõru-Triigi laevateest ida poole jääval merealal ning Kihnu väinas Munalaid-Kihnu laevateest lääne poole jääval merealal.

Maanteeamet on taotlenud Veeteede Ametile laevaliikluse sulgemist jääteede rajamiseks. Tekkinud sobivate ilmastikutingimustega seoses avaldas Maanteeamet soovi peatada laevaliiklus, et hakata rajama jääteed mandri ja Muhumaa, mandri ja Hiiumaa, Hiiumaa ja Saaremaa ning mandri ja Kihnu saare vahele.

Veeteede Amet on juba sulgenud laevaliikluse, et Maanteeamet saaks teha ettevalmistusi jäätee rajamiseks mandri ja Vormsi saare vahele, kuid sealset jääteed veel avatud ei ole.

Hetkel on merealal avatud ainult Haapsalu-Noarootsi jäätee, ühtki teist jääteed Eesti merealal avatud ei ole. Siseveekogudest on Peipsil avatud Laaksaare-Piirissaare jäätee, millel on lubatud liikuda kuni 0,5-tonnise maastikusõidukiga.

Veeteede Amet tuletab kõigile meelde, et avamata jääteele sõitmine on keelatud ja eluohtlik!

Info jääteede kohta: https://www.mnt.ee/et/tee/jaateed

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.