Eestlased reisivad enneolematult palju ja luksuslikult. Kust need võimalused tulevad?

Eesti elanikud ei ole kunagi nii palju reisinud kui praegu ja reisi kvaliteedile rõhutakse varasemast rohkem. Selle põhjus on nii elujärje paranemises kui ka aastatega kogunenud oskuses leida taskukohane reis, kirjutab tänane Maaleht.

“Jah, praegu on reisimise aeg, ja tundub, et inimestel raha on,” ütles Estraveli tegevdirektor Anne Samlik.

Sama kinnitavad teised reisikorraldajad ja -bürood.

“Viimased neli-viis kuud näitavad võrreldes aastataguse sama perioodiga, et Novatoursi kliendid on 2018. aasta suvehooajaks ostnud Baltikumis 84 protsenti rohkem puhkusereise,” lausus Novatoursi turundus- ja suhtekorraldusjuht Olev Riisberg.

84 protsenti rohkem – seda on väga palju.

Paindlikkus on abiks

Kuigi reisivate inimeste arvu suurenemine on üks elujärje paranemise näitajaid, ei pruugi reisimise sagenemine tähendada kohe seda, et inimene teenib varasemast suuremat palka või elab lahedamalt. Lennupiletite hinnad on kogu maailmas odavnenud ja see võimaldab sõidu ette võtta ka neil, kes muidu jätaks minemata.

Näiteks Läänemaal elav Helen Edasi käib perega reisimas üldjuhul kord aastas. Mullu võeti puhkusereis ette aga kahel korral ja tänavu ootab teda ees lausa kolm sõitu.

“Kui õigel ajal pileteid otsida, vaeva näha ja reis ise kokku panna, siis saab lennupiletid mõistliku hinna eest,” lausus ta. “Sel aastal lähen Küprosele ja Kreekasse kaheks nädalaks ning kevadel käin Itaalias.”

Edasite reisiseltskond on tavaliselt suur. “Meil on oma reisipunt: vanemad, lapsed ja lapselapsed – kolm põlvkonda. Kaheksa kuni kümne inimese kanti,” rääkis ta.

Edasite pere on hea näide sellest, kuidas oskuslikult planeerides saab sõita vähemalt kord aastas kas või teisele poole maakera. Järelmaksust abi nad ei otsi, vaid neil on reisifond.

“Tavaliselt sügisel pärast reisi hakkame fondi koguma ja aasta algul vaatame piletid ära,” selgitas ta. “Ning siis kogume majutuse ja niisama olemise raha.”

Soodsa hinnaga puhkusereisi saavad nad seepärast, et on valikutes paindlikud – puhkusepaik valitaksegi selle järgi, kuhu leiab odavad lennupiletid.

Eestlaste puhul laiemalt paistab aga silma üks oluline muutus, mis iseloomustab meie eluolu muutumist – rohkem kui kunagi varem otsitakse kvaliteeti ja ollakse valmis selle eest maksma.

Loe põhjalikku ülevaadet eestlaste eelmise aasta reisimistest Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.