“Klaveriloomad. Elu muusikas” loojateks on Haapsalust pärit Katri Rebane ja Kerstin Hallik

EV100 muusika tähtsündmuse, kogupere kontsert-etenduse “Klaveriloomad. Elu muusikas” loojateks on Haapsalust pärit Katri Rebane ja Kerstin Hallik.

Klaveriloomad
F: Ann-Lisett Rebane

Kui kuulutati välja konkurss EV100 muusikasündmuste korraldamiseks, olid Katri ja Kerstin kindlad, et nende loodud klaveriloomad sobivad hästi Eesti eri paikade lavadele. Kindluse selleks andsid lugematud kontserdid koolides, lasteaedades ja muusikakoolides, mis igal pool sooja vastuvõtu osaliseks on saanud ja lastele palju rõõmu toonud.

Nii sündiski uus, kaasakiskuva tegevustiku ja spetsiaalselt selleks puhuks kirjutatud muusika ning uute joonistatud tegelastega kontsert-etendus, mis kuulutati üheks võidutööks kümnest, olles seejuures ainuke, mis suunatud lastele ja noortele.

Kontsert-etenduses elustuvad nii helis, pildis kui ka sõnas erilised tegelased – klaveriloomad. See on lugu kodu ja muusika armastusest, igaühe vajalikkusest ja erilisusest ning oskusest märgata ja hinnata erinevaid andeid.

Etendused toimuvad kümnes Eesti paigas. Sealjuures on iga kontsert eriline ja kordumatu, kuna igas toimumiskohas liitub esinejatega üks oma kodukandi vahva klaveriõpilane, kes lisaks osalemisele saab etenduses ka omanimelise tegelaskuju.

Iga piirkonna esineja sai valitud spetsiaalselt selleks sündmuseks korraldatud üle-Eestilisel Klaveriloomade konkursil. Haapsalu kontserdi nimitegelaseks on Trevor Tarto, kelle juhendajaks on Sirje Subbe-Tamm.

Etenduses teevad kaasa näitleja Margus Tabor, muusikud Katri Rebane, Mihkel Mälgand, Kristjan Priks ning Peeter Rebane ning kunstnik Kerstin Hallik, kes joonistab tegelased arvuti vahendusel otse suurele ekraanile. Etenduse stsenaariumi ja muusika autor on Katri Rebane ning lavastaja Aare Toikka.

Katri Rebane alustas klaveriõpinguid Haapsalu muusikakoolis Päivi Tõldsepa käe all. Haapsalust suundus ta õppima Tallinna muusikakeskkooli, kus lõpetas Ivo Sillamaa klaveriklassi. Muusikakadeemia klaveri eriala bakalaureuse omandas professor Ivari Ilja ning magistrikraadi kammeransambli erialal professor Matti Reimanni juhendamisel. Katri on lastele klaverit ja loomingut õpetanud üle 20 aasta ning selle aja jooksul on tal ilmunud palju erinevaid klaveripalade kogumikke ning klaveriõpikuid, tegelasteks needsamad vahvad klaveriloomad.

Kontsert-etendust kogu perele “Klaveriloomad. Elu muusikas” saab näha ja kuulda Haapsalu kultuurikeskuses laupäeval, 14. aprillil kell 12.

Piletid on saadaval Piletilevis.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.