Üle-eestiline avatud kalasadamate päev toimub 28. aprillil, külastajaid ootavad ka Läänemaa sadamad

28. aprillil peetakse teist korda üle-eestilist avatud kalasadamate päeva. Sel aastal on kõikidel kalasadamatel võimalus end osalema registreerida.

Külastajad saavad avatud kalasadamate päeval tutvuda sadamatega nii seest kui ka väljast. Kalasadamates saab maitsta kohalikku kalatoitu, kaasa osta värsket kala ja kalatooteid ning võtta osa kogupereüritusest.

Sadama registreerimiseks tuleb ühendust võtta Kalanduse Teabekeskusega kalateave@ut.ee. Registreerimine toimub 16. aprillini. Täpsem info veebilehel: www.avatudsadamad.ee.

Igal sadamal on oma programm ja tegevust on tervele perele. Sadamates on kohal kalateadlased, kalakokad; kohapeal saab osaleda käsitöötubades ja käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja pillimehed ning lastele toimuvad kalaõpitoad, teadusteater ja õngekoolitused.

Praeguseks on registreerunud Läänemaalt Dirhami, Puise; Harjumaalt Ristna, Leppneeme, Hara, Tallinna Kalasadam; Hiiumaalt Salinõmme, Roograhu, Tärkma; Peipsi äärest Kolkja, Räpina; Pärnumaalt Japs, Lindi, Võiste, Sauga; Saaremaalt Nasva, Ringsu; Tartumaalt Varnja, Saadjärve; Virumaalt Toila, Võsu, Eisma; Võrtsjärve Jõesuu, Oiu.

“Eelmisel aastal valisime koos kalanduspiirkondadega üritusele osalema 11 sadamat, aga sel korral anname võimaluse kõigil kalandusega seotud sadamatel end registreerida. Praeguseks on avatud kalasadamate päevale end kirja pannud 24 sadamat,” ütles kalasadamate programmide koordinaator Toomas Armulik. “Julgustan sadamaid osalema, kuna see on hea võimalus end ja oma tegemisi nähtavaks teha ning kalandust populariseerida,” lisas Armulik.

Avatud kalasadamate päeva veebileht: www.avatudsadamad.ee.

Avatud kalasadamate päev Facebookis.

2018. aasta avatud kalasadamate päeva korraldavad maaeluministeerium ja Kalanduse teabekeskus.

Avatud kalasadamate päeva korraldamist rahastatakse Euroopa Liidu Merendus- ja Kalandusfondist 2014-2020.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.