Noored kunstnikud vaatavad maailma terava pilguga

Haapsalu noorte huvikeskuse kaasaegse kunsti stuudio avab esimese kunstinäituse nimega “Terava pilguga” Haapsalu Kunstikooli hoovigaleriis 4. aprillil kell 17.

Stuudio õpilased on arutlenud teemade üle, mis tänases maailmas või isiklikus elus põhjustavad hirmu ja ebakindlust.

Kunstistuudio juhendaja Tiiu Randmann-Mihkla sõnul on poliitiliste pingete suurenemine maailmas, terrorism, liiklusõnnetused, netiohud ja sotsiaalsest survest tingitud ootused vaid mõned märksõnad, millele keskendudes on valminud näituse tööd.

Noored kunstnikud on leidnud väga erinevaid viise oma mõtete edasi andmiseks. Näitusel võib näha maale, söejoonistusi, kollaaže, installatsioone ja muid kunstiobjekte, millest üks kutsub vaatajat lausa osalema ning oma teosest pilti Facebooki lehele üles laadima. Vahetekstid juhatavad erinevate teemade juurde ja tõstatavad küsimusi.

Kaasaegse kunsti stuudio tegutseb Haapsalu noorte huvikeskuse huviringina eesmärgiga propageerida kaasaegset kunsti ja pakkuda erinevaid kunstiga tegelemise võimalusi põhikooli vanemale ja gümnaasiumi astme noortele.

Õppetegevuses on olulisel kohal praktiline isetegemine, aga ka kaasaegse kunsti näituste külastamine ja kunstiteoste analüüs. Loovtöö protsessi osa on töö analüüs ja oma valikute põhjendamine.

Stuudio tegutseb kaks korda nädalas Haapsalu kultuurikeskuse ruumes, aga õpe toimub ka loodus- või linnakeskkonnas ning tegevuste mitmekesistamiseks kaasatakse erinevaid kunstiga seotud oma ala professionaale. Stuudio alustas oma tegevust 2017. a sügisest ja seda juhatab kunstiõpetaja Tiiu Randmann-Mihkla.

Näitus on avatud:

  • Haapsalu Kunstikooli hoovigalerii
  • Jaani tn 2, Haapsalu
  • 4. aprill – 5. mai
  • T-R 14-18 / L 12-16

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.