Enam kui iga teine töötaja leiab, et tema tööandja oleks suuteline palku tõstma

CVKeskus.ee värske küsitluse tulemusel selgus, et enam kui iga teine Eesti töötaja leiab, et tema tööandja oleks suuteline palku tõstma. Vaid iga kahekümnes küsitlusele vastanud töövõtja leiab, et tema ettevõttes on palgad konkurentsivõimelised.

„Uurisime kahe Baltikumi riigi – Eesti ja Leedu – töötajate arvamusi nende tööandjate palgatasemete konkurentsivõime kohta, et selgitada välja, kus on palgasurve tugevam,“ ütles Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt, kes lisas, et tänase seisuga arvab vaid 5% Eesti töövõtjaist, et palgad tema ettevõttes on konkurentsivõimelised.

„Enam kui iga teine (58%) Eestis küsitletud töötaja arvab, et tööandja on võimeline talle kõrgemat palka maksma. Leedus leidis aga koguni 76% vastanutest, et tööandja on palgatõusuks võimeline, mis viitab, et palgasurve on Leedus tunduvalt tugevam,“ lisas Auväärt.

Eestis on hetkel kriitilisemad sektorid finants, ehitus, kinnisvara, turundus ja müük, kus töötajad tunnetavad võimalust palku tõsta ja ootavad tööandja initsiatiivi. Kõige rahulolematumad on oma ettevõtte palgatasemega transpordi-, logistika- ja tööstus- ning tootmissektori töötajad – vaid 1% küsitletuist arvab, et nende ettevõttes on palgad konkurentsivõimelised.

Kõige konkurentsivõimelisemaks hindavad oma palgataset riigisektori töötajad (8%).

Kas Sinu meelest oleks Sinu tööandja võimeline Sulle kõrgemat palka maksma?

Kas Sinu meelest oleks Sinu tööandja võimeline Sulle kõrgemat palka maksma?

Eesti

Leedu

Ei, meie ettevõte ei ole praegu võimeline palku tõstma

15%

10%

Arvan, et meie palgad on juba konkurentsivõimelised

5%

7%

Ma ei oska hinnata

21%

8%

Jah (kokku)

58%

76%

  • sh jah, vähemalt 10% – 15%

25%

29%

  • sh jah, vähemalt 16% – 30%

20%

23%

  • sh jah, vähemalt 31% – 50%

7%

14%

  • sh jah, rohkem kui 50%

6%

9%

Allikas: CVkeskus.ee

Küsitlusele vastas 2763 töötajat (1334 Eestist) erinevatest töövaldkondadest. CVKeskus.ee (www.cvkeskus.ee) on 2000. aastal loodud Eesti suurim tööportaal, mida külastati 2018. aasta märtsis enam kui 1 100 000 korda.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.