Haapsalus peetakse 19. mail haaravat linnuvaatlusvõistlust

19. mail toimub esimest korda linnuvaatlusvõistlus nimega „Haapsalu linnuralli“ („Bird race Haapsalu“). Üritus on osa Läänemaal Haeskas 19. mail peetavast Läänemaa linnumessist.

Linnurallil osalevate võistkondade eesmärgiks on võimalikult kiiresti leida Haapsalust eri linnuliike. Raskemas kategoorias on võitjaks need, kes saavad esimesena täis 120 liiki, kergemas kategoorias 60.

Kuna Haapsalu linna alla kuuluvad ka mitmed suurepärased linnuvaatluskohad Matsalu rahvuspargis, siis peaks põnevust jätkuma kõigile.

Osalemiseks ei pea sugugi olema kogenud linnuvaatleja – kaasa lööma on oodatud kõik loodushuvilised. Pole hullu, kui sa kahtlustad, et 60 eri linniliigi tuvastamine käib sul üle jõu. Tule ja veeda toredale looduses aega ning pane ennast lindude märkamises ja tundmises proovile. Lindude määramisel võib kasutada ka fotoaparaadi abi.

Võistluse stardipauk antakse 19. mai varahommikul kell 5.00, kuid kes ei soovi nii vara ärgata, võib ka hiljem alustada. Aega lindude leidmiseks on kuni kella 13-ni.

Liikide registreerimiseks on kasutusel spetsiaalselt Haapsalu linnuralliks loodud nutirakendus. Selle abil saab reaalajas jälgida nii enda kui ka teiste meeskondade hetkeseisu kohatud liikide osas. Võistkonnad peavad linnurallile registreeruma hiljemalt 1. maiks.

Linnuralli reeglite ja registreerumise kohta loe pikemalt Birding Haapsalu kodulehelt: http://www.birdinghaapsalu.ee/uudised/maikuus-toimub-linnuralli-bird-race-haapsalu

Tarvo Valker

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.