Lihulas võisteldi Eestis esimest korda kaardijalgpallis

Lihulas said noored spordihuvilised õppeveerandi lõpus osaleda erilisel spordivõistlusel. Esimest korda Eestis selgitati turniiri käigus parimad kaardijalgpallis.

Toimusid Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi I kaardijalgpalli meistrivõistlused. Võistluste algatajaks ja peakohtunikuks oli Lihula gümnaasiumi vilistlane, mälumängur Margus Morsevitški.

Poisid mänguhoos. F: Vahur Vahtramäe

Kokku osales seitse kaardijalgpallurit. Võistluse tegi eriliseks veel see, et kohal olid ka kaardijalgpalli loojad, endised Eesti jalgpallikoondislased Vahur Vahtramäe ja Jan Õun. Nende tervitussõnadest kostus siirast rõõmu, et märk on maha pandud ja selles mängus ka esimene võistlus peetud.

Võistlus käis kahes alagrupis ja täpselt nii nagu päris mängus. Esimesest alagrupist väljus võitjana poolfinaali Jaagup Esko. Tema kogus seitse punkti. Teisena pääses edasi neli punkti kogunud Ainar-Sten Junker. Teise alagrupi võitis kuue punktiga Reilo Mark, teisena sai poolfinaali pileti Järmo Ader.

Poolfinaalide mängud aga andsid tulemuse, mis kohamängudes viisid taas kokku alagrupikaaslased. Samas olid poolfinaalid päeva huvitavamad. Nii näiteks alistas esimeses poolfinaalis alles pärast penalteid tulemusega 3:2 oma vastase Jaagup Esko.

Pronksimängus suutis Reilo Mark oma alagrupi võitu Järmo Aderi vastu korrata. Seega kolmas koht talle.

Finaal Ainar-Sten Junkeri ja Jaagup Esko vahel oli aga oli tuline ja väga huvitav. Tulemusega 2:1 võitis mängu ja turniiri Lihula gümnaasiumi abiturient Ainar-Sten Junker.

Kõikidele osalejatele olid Lõuna-Läänemaa JK ja cardsoci loojad välja pannud korralikud auhinnad. Esikolmikusse pääsejaid autasustati kellade ja Eesti jalgpallitähtede pildiplaatidega, mis olid kaetud nende autogrammidega.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.