Maanteeamet kutsub vähemalt 60-aastaseid täiendkoolitusele “Väärikas mootorsõidukijuht”

Maanteeamet korraldab 14. mail vähemalt 60-aastastele Haapsalu linna ja Lääne maakonna aktiivsetele autojuhtidele tasuta kahepäevase täienduskoolituse, mille eesmärk on toetada kogenud juhti, leida tema sõiduoskuses kitsaskohad ja julgustada koolituse läbinuid liikluses aktiivselt osalema.

Ka varem Läänemaal korraldatud täiendkoolitus on osutunud väga populaarseks ning on saanud osalejatelt positiivset tagasisidet. Koolituselt saab rohkelt asjalikke näpunäiteid, ülevaate suurematet muudatustest liiklusseaduses ja individuaalse sõidutunni.

Koolitus on 14. mail kell 10 Haapsalu kolledžis ((Lihula mnt 12). Osalema on oodatud vähemalt 60-aastased iganädalaselt autot juhtivaid mootorsõidukijuhid, kellel on B-kategooria juhtimisõigus ja kehtiv tervisetõend.

Koolitusgrupi suurus on 25 inimest. Koolitusel osalemiseks kirjuta Solveig Edasi aadressil solveig.edasi@mnt.ee või helista numbrile: 5302 8222. Registreerida saab 10. maini. Koolitust toetab Lääne-Eesti Arenduskeskus ja Haapsalu kolledž ning koolituse viib läbi OÜ Autom.

Koolitus koosneb teoreetilisest osast ja sõidutundidest. Teoreetiline osa kestab kuus akadeemilist tundi. Aastaid autojuhte koolitanud ja kolm aastat eelnevalt koolituse pilootprojektis osalenud Priit Lilleorg annab ülevaate Eesti liiklusolukorrast, räägitakse suurematest muudatustest liiklusseaduses ning igapäevastest autosõitudest ja sellega kaasnevatest võimalikest riskidest.

Tõstamaa Tervisekeskuse perearst ja Pärnu Haigla EMO erakorralise meditsiini arst Madis Veskimägi räägib eaka autojuhi tervisest ja ravimite kõrvalnähtudest ja ebasoodsast koostoimest juhtimise seisukohalt.

Pärast teoreetilist õpet viiakse järgmise kolme päeva jooksul kõigile osalejatele läbi individuaalsed sõidutunnid, kus saab keskenduda juhi individuaalsetele vajadustele – reguleeritakse sõiduasendit, harjutatakse juhtimisvõtteid eri kiirustel, teiste liiklejatega arvestamist, parkimist ning praktiseerida saab ka ökonoomse sõidu võtteid. Koolitatava soovi korral sõidetakse läbi raskesti mõistetavaid liikluskorralduslahendusi.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.