Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi on hästi alustanud 18. Eesti meistrivõistluste aastat

Kevade algus on aeg, millal pannakse pall mängu Eesti noorte jalgpalli meistrivõistlustel. Sel hooajal teeb Eesti esivõistlustel kaasa pea 500 võistkonda. See on ülimalt suur number ja näitab taas seda, et just jalgpall on Eesti kõige populaarsem spordiala.

See U13 (2006-2007) Lõuna-Läänemaa JK poiste võistkond mängib Eesti noorte meistrivõistlustel.
F: Elen Kuli

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi alustas 2018. aastal oma 18 hooaega Eesti meistrivõistlustel. Selle klubi noored debüteerisid selles karussellis esimest korda juba 1999. aastal. Vahepeal on olnud kaks hooaega, kus eri põhjustel meistrivõistlustest osa ei võetud. Siiski on 18 hooaega sel tasemel mängimist väikesele maaklubile olnud korralik visiitkaart ja kordaminekuid täis aeg.

Läbi pea kahe aastakümne on just esimese koduklubi eest mängimine aidanud paljudel noortel saada jalgpalluriteks. Andnud võimaluse mängimiseks kõige kõrgemal tasemel Eesti meistrivõistlustel – nii naiste kui ka meeste Eesti meistriliigas. Ja lubanud tõusta eri pallimängualade rahvuskoondistesse.

Kui Eesti noorte meistrivõistlustel on võidetud ka medal – 2009. aastal tütarlaste B-klassi pronks – ja hulganisti kohti esikuuikus, siis klubi tähtsus on seisnud ka muus. Esiteks saame uhkusega tõdeda, et on olnud enamus meistrivõistluste aastaid, kus Eesti tähtsaimal jõuproovil esindavad klubi noortevõistkondi noorsportlased kõikidest piirkonna koolidest, ka väiksematest väiksematest.

Kuigi viimastel aastatel on kodukohas suletud lausa kolm kooli, kust alati tublisid sportlasi tulnud, on hetkeolukord ikkagi sama. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi treeningutel osalevad Kõmsi, Metsküla, Virtsu ja Lihula koolide tublid lapsed.

Teiseks on meie klubi noored esindamas mitmeid teisi Eesti jalgpalliklubisid. Eriti tihe ja väga sõbralik koostöö käib Pärnu JK Vapruse klubiga. Sellesse klubisse siirdub igal aastal mitu meie klubis alustanud jalgpallurit. Praegu mängib sealses noortesüsteemis viis meie klubi poissi. Meistrliiga esindusvõistkonda on aga ennast murdnud Reno Mark ja Rocco Mõtt, lisaks mitu mängijat madalamates liigades.

Sel hooajal mängib klubi Eesti meistrivõistlustel U13 poiste võistkonnaga. Võistkond on korralik ja poisid tublid. Treenitakse kolm korda nädalas, pluss Eesti meistrivõistluste mäng.

Eesti meistrivõistlusi alustati kahe vägeva võiduga. Võõrsil alistati Pärnu JK Vaprus 4:1, koduväljakul saadi 6:3 jagu Saaremaa JK Aameraasi võistkonnast. Kolmas mäng tabeliliidri SK Suure-Jaani Unitedi vastu oli samuti poiste poolt väga kvaliteetne.

Siiski tuli koduväljakul vastu võtta 0:3 kaotus. Kolme vooruga kogutud kuus punkti on alustuseks korralik saak. Meie võistkonna hetke parim väravakütt Paul Lomp on kuue väravaga väravalööjate edetabelis kõrgel kohal. Loomulikult annavad võistkonnale näo iga poisi suur panus ja korralik suhtumine.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.