Vormsil rekonstrueeriti matkarada saare keskse allika ja Prästvike järve juurde

Laupäeval, 12. mail kell 15.30 on kõik huvilised oodatud Vormsi Allika matkaraja algusse, et koos avada uuendatud ja täiendatud rada.

Prästvike järve põhjaosas asub hulgaliselt erinevaid allikaid, veekogusid ja metsa- ning sookooslusi, kirjutab Vormsi.ee. Et loodushuvilised saaks ala külastada, rekonstrueeriti kunagine Allika matkarada ja lisati sellele ka uus lõik, mis viib Lubjakünka ehk Raviallikani.

Kokku ootab külastajaid 1,7-kilomeetrine matk Vormsi omapärase looduse nautimiseks. Rada algab teelt, mis läheb peale Vormsi surnuaeda Suuremõisa poole. Tee alguses on viit „Suurallikas“.

Raja rekonstrueeris Eesti Loodushoiu Keskus LIFE Springday projekti käigus EL LIFE programmi ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse finantsvahenditega. „Rada on külastamiseks valmis,“ ütles Mart Thalfeldt Eesti Loodushoiu Keskusest.

Matkarada on nüüd võimalik külastada ka niiske ilmaga kuiva jalaga, uuendatud ja juurde ehitatud on toekat laudteed. Lisaks Raviallika harutee juurdetegemisele paigaldati oluliste tähiste juurde ka neli infotahvlit. Kokku on piirkonnas kümmekond allikat, kolmeni viib ka rada.

Parem vaade avaneb ka vaatetornist Prästvike järvele – roog on eest ära lõigatud. „Just praegu on hea aeg seal lindude vaatlemiseks, kuna neid on hetkel rohkesti,“ rääkis Thalfeldt.

Matkaraja avamisel saab Mart Thalfeldi enda kommentaare kohapeal kuulata ja pakutava torditüki ning teesoojaga rada läbi jalutada.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.