Marco Bonisimo annab Haapsalu tsirkusefestivalil hoogu jalgpallidele

8.-10. juunil toimub Haapsalus seni Eestis ennenägematu rahvusvaheline kaasaegse tsirkuse festival Hoog, kus osaleb ka Hollandist pärit žonglöör, akrobaat ja köietantsija Marco Bonisimo.

Marco Bonisimo.

Bonisimo sotsiaalne tsirkuseetendus “Connected” toimub ratastoolis inimeste ja nende saatjatega. Etendus on pühendatud peredele, sõpradele ja inimestele, kellel oleks vaja sellest õppida.

“Elus tuleb tähelepanu pöörata sellele, mida me antud olukorras teha saame, mitte pidevalt sellele, mida me teha ei saa ja millest me ilma jääme,” rääkis Marco.

Sellise suhtumisega on ta andnud palju jõudu inimestele, kellel on elus ette tulnud suuri muutusi. Ka festivali Hoog projekt on ajendatud samast sõnumist ning loodetavasti toob osalejatele palju rõõmuhetki.

Bonisimo on Euroopa üks parimaid žonglööre ja teatri-show’de tunnustatud artist. Hetkel on ta üks osapooltest grupis Duo Diesel ja ka tsirkusteatri TENT artist.

Bonisimo läks ülikooli tsiviilehitusinseneriks õppima, kuid kolme kuu möödudes mõtles endamisi, et elus peaks olema ka midagi huvitavamat. See mõte viis ta tööle tänavatele, kust sai algus tema artistikarjäär. Ta proovis žongleerida kolme palliga. Hiljem täiendas ta ennast teatriõppega Amsterdami ülikoolis ja astus tsirkusekunstide akadeemiasse Leeuwardenis.

Bonisimo on Eestit külastanud varemgi – 2017. aastal viis ta läbi žonglöörimise meistriklassi Haapsalus, kus hoidis pea peal keerlevaid palle, žongleeris tennisepallide, reketite ja jalgpallidega. Etendust kroonis trikk, milles ta žongleeris viie jalgpalliga.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.