Kõmsi võõrustas esimest korda lastekaitsepäeva jalgpallifestivali

Juba 11. aastat kutsus Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi lastekaitsepäeva jalgpalliturniirile. Just nii tähistavad nimetatud päeva selle piirkonna kuni kuuendate klasside spordilapsed koos oma vanematega.

F: Mariann Peksar

Sel aastal peeti suurt spordipidu esimest korda Kõmsil ja oma koduküla eest astusid palliplatsile noored sportlased Virtsust, Kõmsilt, Massust, Lihulast ja Vatlast. Lisaks mängis võistkondades palju lapsi, kelle kodu meie muudes külades.

Koos 55 jalgpalluriga võttis päevast osa sama palju lapsevanemaid ja pealtvaatajaid. Nagu ikka, saavad lapsed sel päeval osa paljudest eri ettevõtmistest. Mängitakse turniire, lapsed saavad mõõtu võtta täpsuslöökide võistlusest, peetakse perede vahelisi löögivõistlusi ja jalgpallilahingus kohtuvad lapsevanemad ja lapsed.

Lisaks on igal aastal käinud lastega kohtumas palju tuntud Eesti jalgpallureid. Kõikide nende aastate peale kokku saab meie laste külalistest seada ritta kogu Eesti koondise – nii nimekad on meie külalised olnud. Lastega on eri aastatel lustinud näiteks Martin Reim, Indrek Zelinski, Marko Kristal, Enar Jääger jpt.

Selle aasta spordikülaline oli Kõmsi jaoks eriline. Lastega tuli kohtuma sama algkooli lõpetanud ja samalt pallimurult Eesti tipppallimängijaks sirgunud Vaido Veek.

Vaido rääkis lastele oma koolipõlve sportimise ja poisitempudest, kuni Eesti meistriliiga ja koondise võrkpalluriks sirgumiseni välja. Nii laste kui ka lastevanemate kõrvu silitas aga kõige enam see, kuidas ta rõhutas, et laps peab hoolima oma vanematest, kaaslastest, õpetajatest ja treenerist. Et treenimisel on tähtis väga hea suhtumine.

Kogu päeva jooksul elas ta laste igale tegemisele kaasa ja oli nendega pika päeva lõpuni. Lisaks oli Kõmsi koolile, oma esimesele koolile, lastekaitsepäeva jalgpalliturniiri puhul kingituse saatnud koos Vaidoga lapsepõlves sportinud ja nüüd Eesti rannajalgpallikoondises mängiv Priit Mäeorg. Tema viibis meie turniiri ajal võistlustel Portugalis.

Laste jalgpalliturniiridel võtsid 1.-3. klasside ja 4.-6. klasside lapsed mõõtu eraldi, mõlemas vanuses mängis neli võistkonda. Kuigi tabel näitas nooremate laste võitjaks Lihulat ja vanematest Vatlat, premeeriti kõiki võistkondi tubli mängu eest võrdsete auhindadega.

Esimest korda oli lastele täpsuslöökide võistlus. Seda tänu Kõmsil asuvale täpsusseinale. Nooremate poiste kolm paremat olid Karl Reinmaa, Märt-Enn Soovik ja Kaur Alanurm, vanematest Keiro Ristikivi, Herman Reinmaa, Ken-Indrek Klimpuš. Täiskasvanute võistluse võitis aga Vaido Veek. Kõikidele osalejatele olid magusad auhinnad, kolme paremat autasustati jalgpallisärkidega.

Perede löögivõistlusele registreeris rekordilised 26 peret. See on võistlus, kus pere moodustavad kas isa-poeg, ema-tütar, vanaema-poeg – peaasi, et üks on lapsevanem ja teine laps. Selles võistluses on reegel lihtne. Et pääseda teise ringi ja sealt edasi ka võiduni, peavad nii lapsevanem kui ka laps mõlemad penaltipunkti pealt tabama. Võistluse võitsid Markko ja Raikko Kanter.

Meeleoluka jalgpallipäeva lõpetas suur finaal – 55 lapse ja 17 lapsevanema jalgpalli sõpruskohtumine. Lapsevanemad olid platsil kogu aeg, neile astusid vastu kordamööda võistkondadesse jagatud noored. Tänavuse mängu võitsid 2:1 lapsevanemad.

Väsitava päeva kosutuseks oli kõikidele ette nähtud Kõmsi kooli kokkade valmistatud maitsev lõunasöök, lisaks karastusjoogid, kringlid ja mahl.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi koos Kõmsi kooliga pakkus meie lastele imetoreda spordipäeva. Päeva, millega aastast aastasse näitame hoolivust oma laste suhtes.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.