Noored õhuakrobaadid Big Wolf Companyst tulevad 5. juulil Haapsallu

Eesti esimene professionaalne kaasaegse tsirkuse trupp Big Wolf Company rändab suviste etendustega üle Eesti. 5. juulil annab trupp etenduse Haapsalu kultuurikeskuses.

Nostalgiline lavastus “Igavikuline Õhtusöök” on kummardus traditsioonilisele tsirkusele, suurendusklaasis lugu artistiks olemisest, särast ja selle tuhmumisest. Lavastus tuleb esitamisele suvekuudel Tallinnas, Kernus, Haapsalus, Paides, Moostes ja Viljandis.

Tsirkust on Eestis tehtud juba tükk aega, ent professionaalse tsirkusekooli õppe saanuid võib veel vaid ühe käe sõrmedel lugeda. 2015. aastal SaSak Tsirkusekooli Soomes lõpetanud Grete Gross ja Lizeth Wolk asutasid trupi Big Wolf Company oktoobris 2015. Sellest alates on neiud astunud üles lavadel üle maailma, muu hulgas Taanis, Saksamaal, Türgis, Ühendemiraatides ja viimati ka Kongos. Sel suvel on nad aga otsustanud kodumaale keskenduda ja oma parima anda, et publik tsirkust armastama panna.

Lavastuses “Igavikuline õhtusöök” on Gross ja Wolk kehastunud kaheks vanadaamiks, kelle noorus möödus lavatähtedena publikut hullutades, ent kes nüüdseks unustusse on jäänud. Sellegipoolest jagub proua Helmil ja Martal veel bravuuri, krapsakust ja huumorimeelt.

Lugu vananemisest, sõprusest ja igatsusest

Trupi liige Lizeth Wolk: “Me hakkasime mõtlema, mis saab meist vanaduspõlves. Milline tulevik on ootamas pärast aastatepikkust mööda maailma tuuritamist, kui keha veab alt ja kodu mõiste läheb kaotsi. Mis on oluline kõige lõpus?”

Grete Gross: “Tihtipeale on kaasaegse tsirkuse artistidel kombeks rõhutada, et nende kunst on kaugel tsirkuse telgist, areenist ja sellega seotust. Meie lavastus on küll ülesehitatud kaasaegse tsirkuse moel siduva dramaturgiaga, ent meie soov on teha just kummardus traditsioonilisele tsirkusele, mis on pannud aluse täiesti omapärase kunstivormi tekkele. Nii nagu muusika ei häbene klassikuid, tants balletti, teater Vana-Kreekat, ei taha ka meie oma traditsiooni salata.”

Grossi ja Wolki ühendatud estraadiarmastus, tobe-jantlik huumorimeel ja esteetiline nõudlikkus tõotavad lummavat õhtut. Eesti muusika kullafond paitab publiku kõrvu, tsirkusele omane võimatuse võimalikkus teritab meeli ja vaheajal pakutav tassike teed või pokaal veini kustutab janu.

Etendused toimuvad:

28.06 Vagunrestoran Peatus, Tallinn

30.06 Kernu mõisa küün

05.07 Haapsalu kultuurikeskus

07.07 Paide muusika- ja teatrimaja

28.07 Mooste mõisa folgikoda

01.08 Viljandi Koidu seltsimaja

Idee ja teostus / Big Wolf Company koosseisus Grete Gross, Lizeth Wolk

Laval / Grete Gross, Lizeth Wolk

Repetiitor, lavastuskonsultant / Kaspar Jancis, Kaja Lindal

Assisteeriv kunstnik / Maarja Roolaht

Produktsioon / Karmen Aasanurm

Esietendus 26. märts 2017, Von Krahli Teater

Etenduse kestus 1h 10′ koos vaheajaga

Soovitatav vanus alates 7. eluaastast

https://www.bigwolfcompany.net/

https://www.facebook.com/bigwolfcompany/

PILETILEVI

Täname: Eesti Kultuurkapital, Vagunrestoran Peatus, Trikivabrik, Rahvakultuuri Keskus, Kernu mõis, Haapsalu Kultuurikeskus, Paide Muusika-ja Teatrimaja, Mooste mõis, Viljandi Koidu seltsimaja.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.