MAALEHT: Toivo Tomingas mõõtis Uuemõisas õhusoojuseks 35 kraadi

“Räägitakse kuumarekordist Lääne-Nigulas, aga Uuemõisas on veel soojem,” ütles Haapsalus elav Toivo Tomingas teisipäeval pärast seda, kui Lääne-Nigula ilmajaamas oli mõõdetud õhutemperatuuriks 32,4 kraadi, kirjutab värske Maaleht.

F: Toivo Tomingas

Tomingase kraadiklaas näitas Haapsalu ligidal Uuemõisas 35 kraadi. Seda numbrit võiks pidada Eesti tänavuseks soojarekordiks, aga ametlikult läheks see kirja siis, kui mõõtetulemus oleks saadud ilmavaatlusjaamas.

“Minu kraadiklaas asub maapinnast ca 2,5 m kõrgusel, mistõttu näiteks hiliskülmade puhul võib maapind härmas olla, aga kraad näitab +1 kraadi,” rääkis ta. “Ka on maja põhjaküljel nelja meetri kaugusel pikk paralleelne puukuur ja see tekitab tuulekoridori. Nii et kraadiklaasi näidud ei tohiks olla mõjutatud ka tuuletusest. Küllap oli teisipäeval pealelõunal Uuemõisas vähemalt 34 kraadi sooja, kui arvata, et kraad ühe pügala jagu valetab.”

Läänemaa oligi teisipäeval Eesti ilmavaatluskaardil tegija. Keskpäeval löödi tänavune soojarekord ligi kolme kraadiga kahes Läänemaa mõõtejaamas. Lääne-Nigulas oli kuumust 32,4 ja Kasaris lausa 33,5 kraadi. Kaks tundi hiljem oli Kasaris veelgi kuumem ja uueks rekordinurmbriks sai 33,7.

Pikemalt loe Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.