Augustibluus algab täna kontserdiga Haapsalu kultuurikeskuses

Sel aastal neli päeva kestev Augustibluus saab alguse juba täna kl 19 Haapsalu kultuurikeskuses. Kl 19 on Augustibluusi 25. sünnipäeva kontsert-aktus, seejärel kl 21 esineb Dando Wada (Eesti) ning tund hiljem 30. sünnipäeva tähistav Compromise Blue.

Dando Wada

Indias, kunagises hipide paradiisirannas Arambolis, asub Dando Wada nimeline kaluriküla. Mõned aastad tagasi tekkis just seal neljal päevinäinud surfaritest sõpradel inspiratsioon luua ja mängida koos muusikat. Esialgu tehti rohkem indie poole kalduvat muusikat heade Eesti poeetide sõnadele. Viimasel aastal on koosseis hakanud kirjutama rohkem psühhedeelilist bluusikraami inglisekeelsele lüürikale.

Bändiliikmeid seob pikaaegne ja inspiratsioonist tulvil sõprussuhe Eesti ühe ägedaima kitarristi ja muusiku Andre Maakeriga. Nende endi sõnul on kõik see kantud pikast kulgemisest, koosluse sürrealistlikkusest ja eelkõige laivis tekkivast vaimust. Eriliseks peavad nad hetke, mil ollakse koos laval.

Andre Maaker- kitarr, “kosmos”
Toomas Leis – kitarr, vokaal
Toomas Keridon- kitarr
Sven Mansberg – basskitarr
Marten Soots – trummid, löökriistad

Compromise Blue

Tänavusel Augustibluusi festivalil tähistab juubilar Compromise Blue oma 30. sünnipäeva. Selleks puhuks ühendatakse jõud Eesti ühe andekaima bluusikitarristi Laur Joametsaga, kes on muuhulgas mänginud tuntud USA kantrimuusiku Sturgill Simpsoniga ning pälvinud ansambliga Grammy auhinna. Bluusile pakub sel korral värskendust ja uut soundi 1990-ndate lõpus asutatud legendaarne hip-hop punt A-Rühm, kes ühes Compromise Bluega on tänavu tähistamas oma 20. juubelit. Tegemist on uudse ja ennenägematu kooslusega, kus saavad kokku Eesti bluusi, funky ja souli suurkuju Compromise Blue, hip-hopi ja räppmuusika lipulaev A-Rühm ning bluusist ja kantrist pakatav andekas Laur Joamets.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.