Lihula spordipublik võib laupäeval näha Eesti rekordite sündi

Laupäeval Lihulas peetavate 1938. aasta Euroopa kuulitõukemeistri Aleksander Kreegi V mälestusvõistlustel astuvad ülesse mitu meie parimat kergejõustiklast.

Võistluste peaalal, kl 12 algaval meeste kuulitõukes on ringis aga parimatest parimad. Võistlusel teeb stardi valitsev Eesti meister ja riigi parim kuulitõukaja Kristo Galeta. Lisaks on kuuliringi tulemas Eesti meistrivõistluste hõbe Jander Heil, neljas mees Fred Vali ja mitmed teised.

Eelmisel aastal võidutsenud Kristo Galeta tuleb võistlustele kindla sooviga teha väga hea tulemus. Ta on läbi hooaja olnud lähedal 20 meetri joone alistamisele ja just tema puhul on räägitud võimalikust Eesti kuulitõukerekordi parandajast. Lihulasse tuleb ta hooaja edetabelijuhina, tema parim on hetkel 19.87.

Kas Euroopa meister Kreegi sünnikoht Lihula võib olla see paik, kus sünnib ka uus Eesti rekord? Budapestis 1979. aastal tõukas Heino Sild 20.53 ja see rekord ootab ületamist juba 39 aastat. Kas Lihula spordipublikule ja kogu Eesti kergejõustikule tehakse laupäeval kingitus? Tasub vaatama tulla.

Lisaks kuulitõukele on võistlusprogrammis veel kettaheide ja odavise. Võistlused toimuvad kuuele erinevale võistlusklassile. Korraldajad Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Läänemaa Kergejõustikuklubi autasustavad kõiki osalejaid nimelise juubelikarikaga. Eri alade parimatele on auhinnad ka kohalikelt ettevõtetelt.

Kettaheites pakuvad meestele konkurentsi kaks U20-vanuseklassi Eesti parimat. Kevin Sakson ja Erki Mitman Haapsalu KJK-st. Naistest on võistlustules mitmed kohalikud kergejõustiklased. Külakosti pakuvad Lisa Kertu Lille ja Mariann Smolski.
Meeste odaviskes tulevad kätt proovima nii kohalikud sportlased kui ka näiteks Erki Mitman.

Kuid võistlustel peame tähelepanu pöörama ka noortele. Ka siin saame rääkida rekordite juttu. Noorte vanuseklassides võistlevad samuti Eesti parimad noored. Noormeestest astuvad areenile näiteks Niidupargi KJK sportlased Steven Sepp ja Rasmus Roosleht, Karl Orgusaar,Kaspar Kõplas. Audentese SK värvides Jan Jürgen Luzgin.

Neidude kuulitõukes ja kettaheites teevad kaasa sportlased, kes kõik mahuvad oma vanuseklassi edetabeli esikümnesse. Näituseks Kärt-Trinity Sillaots Tartu Ülikool ASK-st, Trinity Õismets Läänemaa KJK-st, Kulla Saatmäe ja Gertu Küttmann Niidupargi KJK-st.

Tütarlaste U16 vanuseklassis teeb kuulitõukes ja ketteheites kaasa ka selle vanuseklassi valitseja Kelly Heinpõld KJS Sakala-st. Sellel aastal kuulitõukes, kettaheites ja vasaraheites Eesti U16 rekordeid uuendanud sportlane tuleb head tulemust tegema ka Lihulasse. Miks mitte võiks Lihula staadion olla õnnelik paik ka tema jaoks.

Laupäeval näeb Lihulas heal tasemel kergejõustikuvõistlust!

Jaanus Getreu
Võistluste peakorraldaja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.