80ndate moeikoon Liivia Leškin Maalehele: inimesed ei taha millegipärast end kõrvalt vaadata

Tuntud moekunstnik Liivia Leškin, kelle looming pakkus 1980ndatel silmailu ja põnevust ajakirja Siluett veergudel ja Tallinna Moemaja mannekeenide seljas, on nüüd pühendunud vanale armastusele – maalimisele.

Möödunud suvel avas Liivia Leškin koos kunstnikust abikaasa Sigurður Örn Brynjolfssoniga oma Haapsalu kodus stuudio-galerii, et pühenduda asjadele, mis endale kõige rohkem rahuldust pakuvad.

Pikemalt loe intervjuud Maalehest.

Maalehe muud teemad:

TÕNU KALJUSTE: Eestis on ideaalse inimese ja ideaalse elu poole püüdmise kramp niivõrd suur, et kardame eksida

Dirigent Tõnu Kaljuste tõdeb suures intervjuus Maalehele, et võiksime Eestis rohkem teha otsuseid omaenda südametunnistuse järgi, mitte aga arvestada kogu aeg sellega, kuidas meeldida teistele.

Põllumehed: järgmine aasta tuleb veel raskem

Õlut toome Lätist, hakkame toitu ka tooma,” kõlasid hinnangud kommentaariumides, kui põuast kirjutama hakati. Tegelikult seda kohta, kust tuua, väga enam pole. Põud pole mitte ainult Eestis, vaid suures osas maailmast, mistõttu vähenevad ekspordimahud kõikjal.

Viljakasvataja ei saa mängida vaid ühe kaardiga

Mitme erineva alaga tegelemine aitab põllumehel riske hajutada. Kui üks äri kipub ilma või turu tõttu kehvaks jääma, siis harva tuleb ette, et sama juhtub ka teisega. Maaleht uuris, millega edukad põllumehed oma riske hajutavad.

MEELETU KASTMINE: Viimsis küündivad veearved juba 300 euroni kuus

Kuumad ilmad ja sademete vähesus on sundinud aiapidajaid harilikust tihedamini kastma, mis on mitme veefirma müüki kolmekordistanud. Näiteks Viimsis on hulganisti kinnistuid, kes kasutavad muru kastmiseks ühes kuus mitusada kuupmeetrit puhast joogivett.

Metsloomade biomass on vaid kümnendik inimeste ja koduloomade omast

Kui suurte metsloomade kogu biomass on 100 miljonit tonni, siis inimeste kogumass on kolm korda enam, 300 miljonit tonni, ning koduloomade kogumass rabav 700 miljonit tonni. Näiteks hunte elab maamunal umbes 200 000, koeri peab inimene 400 miljonit. Aafrika pühvleid on 900 000, kuid veiseid 1,5 miljonit, kirjutab Tiit Kändler Maalehes. 

Eesti ja Läti rongifirmad ei suuda endiselt graafikuid ühildada

Kuigi poolteist aastat tagasi lubasid Eesti ja Läti raudteefirmad koostööd tegema hakata, ei ühti kahe riigi rongigraafikud endiselt. Silmatorkav näide reisiplaanide korraldamatusest on päevane rong Tartusse, mis väljub Valgast neli minutit enne seda, kui Riiast tulev rong jaama jõuab. 

Lageraievastased asutavad püsimetsa tuluühistu

Kõik, kel mure Eestimaa loodust laastavate lageraiete pärast, võivad peagi ise reaalselt püsimetsandusse panustada. Metsaomanikud saavad järgmisel nädalal asutatavast Püsimetsaühistust küsida nõu, kuidas ilma lageraieta siiski oma metsast tulu saada. Metsata metsasõpradel on aga võimalik maksta raha tulundusühistusse Forestly. Selle eest ostetakse metsamaad, majandatakse seda püsimetsana ning makstakse dividende.  

Sakslane ehitas vanast sigalast kanala ja pääses mahemunadega Rimi lettidele

Nelja aasta eest Võnnu mahetalus kanakasvatusega alustanud von Mollerid lõid käed Rimiga. Sellest sai esimene jaekett Eestis, kes on põhisortimenti võtnud Eesti tootja mahemunad.

50aastat varjatud saladus – JOSSIF STALIN LOHUSALUS

Detsembris 1941 toimus üks Eesti ajaloo salastatumaid laevahukke. Lohusalu lähistel leidis oma otsa Nõukogude diktaatori Jossif Stalini nime kandnud alus. Miks? Sellest vaikiti pool sajandit. 

Alar Tamming: psühhedeelsed ained aitavad alateadvusega tutvuda

Psühholoog Alar Tamming ütleb, et iseenda ja oma teadvuse tundmaõppimisel on suureks abivahendiks psühhedeelsed ained, kuid lisab, et tavainimene saab neid uurida eelkõige teoreetiliselt. 

Viru Folk tõstab ausse väliseesti muusikavaramu parimad palad

Tänavuse Viru Folgi kavas on ka erikontsert Kanada eesti muusiku Peeter Kopvillemi mälestuseks ja kiituseks, erikülalistena teevad kaasa ka Peetri tütred Leiki ja Keila.

Loe pikemalt: Maaleht

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.