Rändnäitus “Bioajastu – puidust tulevik” tuleb Haapsallu

16.-18. augustil jõuab Haapsallu ratastel rändnäitus “Bioajastu – puidust tulevik”. Näitus kirjeldab Eesti võimalikku tulevikku, mis tugineb keskkonnasõbralikul biomajandusel.

Kui kasutame oma taastuvat ressurssi – metsa – targalt, on ühest planeedist meile ka tulevikus küllalt. Puit suudab asendada naftast valmivaid tooteid meie igapäevaelus, kosmeetikast kuni autodeni.

BioajastuNäitusel saab näha, milliseid võimalusi pakub puit kui tulevikumaterjal looduskeskkonnale ja inimesele. Külastaja saab ise katsetada, kuidas üks või teine otsus mõjutab Maa kliimat, keskkonda ja ressursse: millised on globaalsed megatrendid, kuidas tarbida targalt jäätmeid tekitamata. Teada saab, milliseid tooteid on võimalik puidust toota ja kui väikestest puiduosadest, millised on tuleviku ametid, kuidas näeb Eesti mets välja läbi virtuaalprillide ja palju muud.

Näitus läbib 10. augustist 14. oktoobrini kõik Eesti maakonnad. Näitusega on oodatud tutvuma koolid, pered, kollektiivid ja linnarahvas. Näituse külastamine on tasuta.

16.-17. augustil kell 10-18 peatub näitus Rannarootsi keskuse parklas, 18. augustil kell 12-18 Uuemõisa mõisapargis Kogu pere metsapäeval.

Näituse korraldaja on MTÜ Eesti Metsaselts. Näituse on kokku pannud Soome teaduskeskus Pilke.

Rohkem infot näituse kohta leiab www.bioajastu.ee veebilehelt ja värskeid muljeid näituse Facebooki lehelt.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.