Tour d’ÖÖ stardib täna kl 21 Haapsalust – ühised rattasõidud on 11 Eesti linnas

Täna saab alguse suur Tour d’ÖÖ Eesti juubeliaasta jalgrattatuur, millega tehakse kümne päeva jooksul ring peale tervele Eestile. Start antakse täna kl 21 Haapsalu piiskopilinnuse õuel. Osalema on oodatud kõik, kellele õhtuhämaruses umbes 15 kilomeetri pikkune tiir üle jõu ei käi.

Tour d’ÖÖ Tallinnas. F: Taaniel Malleus

Jalgratturite ühissõidud toimuvad 17.-26. augustil kokku 11 linnas üle terve Eesti. Viimaseks sõiduks kogunetakse 26. augustil Tallinnas.

Tour d’ÖÖ ühe korraldaja Tõnis Savi sõnul on eesmärk algusest peale olnud terve Eesti ratta- ja liikluskultuuri edendamine: “Inimesed on tihti unustanud oma ratta ning sellega sõitmisega kaasneva rõõmu. Mõnikord on vaja väikest tõuget, et uuesti see sõidurõõm üles leida. Ringreisiga viime Tallinna kui Eesti mõistes suurlinna kogemuse igapäevasest rattakastutusest teistesse Eesti linnadesse, kus oluliste punktide vahel on sageli väiksemad vahemaad, mistõttu on need paigad rattaliikluseks kui loodud. Näitame, et kui Tallinnas on võimalik, siis on see võimalik kõikjal Eestis.”

Tour d’ÖÖ ühissõite on Eestimaa eri paigus nüüdseks korraldanud juba kaheksa aastat.

“Selle ajaga on linnades rattaga liikujate hulk märgatavalt tõusnud ja tuuride tuuri eesmärk ongi näidata, et meid, rattureid on veelgi rohkem. Mitmest linnast on näited inimestest, kes tuuri tarvis keldrist/garaažist rattad välja ajasid ja üle mitme aasta sadulasse istusid ning end üheskoos sõites nautisid. Usume, et nii mõnigi ka väljapool üritust oma igapäevasõitudeks ratta valis. Kuna sõidud toimuvad üle Eesti, siis on võimalik jalgratastel Eestile tiir peale teha ja sel moel teisigi Eesti juubeliaasta sündmusi nautida,” ütles Savi.

Täpsema info ajakava sõitude alguspunktide ja sõidureeglite kohta leiab Tallinn Bicycle Week’i kodulehelt www.tbw.ee.

Tour d’ÖÖ rattatuuri ajakava:

  • 17.08 Haapsalu
  • 18.08 Kärdla
  • 19.08 Kuressaare
  • 20.08 Pärnu
  • 21.08 Viljandi
  • 22.08 Valga
  • 23.08 Võru
  • 24.08 Tartu
  • 25.08 Narva ja Elva
  • 26.08 Tallinn

Facebooki sündmus: https://www.facebook.com/events/2067969216806943

Paralleelselt öösõitude ringreisiga sõidavad Eesti rattaentusiastid samadel päevadel jalgratastega ringkäigu linnast-linna kaasa. JOOKS Rattastuudio korraldatava Eesti tuuri käigus läbitakse linnade vahel jalgratastel kokku ligikaudu 1200 kilomeetrit – kõik kellel jaksu, on oodatud ka selle ettevõtmisega liituma. Täpsem info: https://www.facebook.com/events/520783995002614/

2011. aastal Tallinnast alguse saanud ja viimastel aastatel hooga ka teisi linnu kaasanud Tour d’ÖÖ ratturite öösõidud propageerivad rattakasutust kui igapäevast, kiiret ja mugavat liikumisviisi. Rattakasutuse kasvu läbi saame inimsõbralikuma ja puhtama linnakeskkonna, tervemad ja aktiivsemad inimesed ning tolerantsema ja sõbralikuma suhtumise kõikidesse liiklejatesse linnaruumis. Näitame, et meie linnad on rattaga sõidetavad ja et meil on rattureid kõigis kohtades, et ratas on meeldiv ja kasulik liikumisvahend.

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumispäeva suure suvenädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. 17.-26. augustini toimuva EV100 suure suvenädala programmiga saab tutvuda aadressil https://www.ev100.ee/et/suvenadal.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.