SEE teater üllatab uue ühiskonnakriitilise etendusega

Haapsalu teatrisõpru rõõmustab juba enne saja valge daami nautimist veel üks esietendus – SEE teatris (Vaba 10) esietendub teisipäeval, 21. augustil verivärske näitetükk „Käib kah…“.

Lavastajadebüüdi SEE teatri näitetrupiga teeb seekord Gustav Reinop, keda seni on laval näha saanud Haapsalu legendi eri suvelavastustes aastast 1979, samuti SEE teatri näidendites „Kas elu on nali?“, „Kiusatused“ jt ning nostalgiapäevade avakõneleja ja oksjonipidajana.

Seekordne lavastus pakub vaatajaile äratundmisrõõmu 1980-ndate igavatest partei- ja komsomolikoosolekutest läbi 1993. aasta riigikogu valimiste eel antud paljusõnaliste lubaduste märtsikuus 2019 toimuvate valimiste poliitpropagandani välja.

Kuues ajastutruus lühipildis ühes vaatuses saavad muuhulgas pilada kunagised (ja praegusedki) liigpikad sõnavõtud, tüssamine toitlustusettevõtetes, tasuta ühistransport ja alkoralli lõunanaabrite juurde.

Materjali etenduse tarbeks on lavastaja Gustav Reinop kogunud „sahtlisse“ literaadist isa õhutusel kaheksakümnendate aastate keskpaigast ajaleheväljalõigete ja masinkirjas satiiriliste lühisketšide näol. Praeguseks kuldaväärt materjalist leiab etenduses kajastamist-meenutamist vaid osake kogunenust, see-eest pakub ammu ununenu rikkalikult ainest tänapäevaga paralleelide tõmbamisel.

Etendusse on kaasatud Aase Saareväli, Dagmar Lukan, Heiki Haljas, Marge Kivi, Eve-Liina Saar, Eva-Lotta Saar, Riina Manni, Katrin-Dagmar Ling-Loss, Hannes Loss, Eve Merima, Roman Sultangirejev. Osale neist on tegu esimese rolliga laiema avalikkuse ees.

Tunnipikkust kokkuvõtet elust meie ümber eile, täna ja homme saab vaadata SEE teatri värskelt remonditud suures saalis Vaba10 esietendusel 21. augustil kell 19 ja 25. augustil kell 16. Kindlasti on kavas olla vaatajate ees ka nostalgiapäevade aegu 7.-9. septembril.

SEE teater

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.