Polygoni Teatrikool laiendab teatriõpet Haapsallu

Alates sepetembrikuust avab Polygoni Teatrikool Haapsalu osakonna. 2018/2019 õppeaastal toimub vastuvõtt kahte rühma: stuudiosse ja täiskasvanute 30+ õppesse.

Haapsalu teatrikooli õppetöö hakkab toimuma Haapsalu kultuurikeskuse Randlase saalis. Põhiõpetajaks Haapsalu rühmadel on Polygoni teatrikooli juht, teatripedagoog ja lavastaja Tamur Tohver. Samuti jõuavad Haapsallu ka teised teatrikooli õpetajad.

Vastuvõtukatsed teatrikooli Haapsalu rühmadesse on 9. septembril kell 13 Haapsalu kultuurikeskuses. Katsetele on oodatud kõik, eelnev kogemus ei ole vajalik. Katsetel osalemiseks on vajalik kindlasti eelregistreerimine kodulehel.

Polygoni teatrikooli eesmärgiks on ennekõike isikuareng ja loominguline eneseväljendus draamaõppe kaudu.

Tamur Tohver. F: Plygon.ee

Kooli juht ja asutaja Tamur Tohver teatrikooli rollist tänases ühiskonnas: “Oleme üheksa aasta jooksul ise aktiivselt ümbritsevat keskkonda ja ühiskonda mõjutanud ning arendanud. Hea meel on tõdeda, et täna toimime laiemalt kui vaid pelgalt teatrihariduse andjana. Meie õpetajad on kõrgete kutseliste ametialaste oskustega, kuid oskavad seoseid luua teatritegemise alustõdede ja igapäevase elu vahel. Polygoni Teatrikool võtab alati vastutuse selle eest, kuidas meie õpetajad ja õpilased teatriõppe kaudu end praktiliselt arendavad ja sellest tulenevaid oskusi muudel elualadel rakendavad. Rõõm on vaadata, kuidas meie teatrikooli õpilased on saanud sisse erialastesse kõrgkoolidesse nii Eestis kui mujal, sirgunud on ka juba üks teatrijuht Eestis.”

Polygoni Teatrikool tegutseb alates aastast 2009 ja koolis õpib kokku üle 200 õpilase Tallinnas ja Tartus, kus jätkavad algklasside, keskastme ja noortestuudio rühmad.

Tartu kooli selle aasta uudisena alustab Tartus emade ja beebide teatritund. Tallinnas on võimalik ühineda lavakõne ja lavalise liikumise rühmadega ka eraldi ning tuuakse sisse nii lava- kui ka ruumikujunduse õppe algtõed.

Lisaks tegutseb Tallinnas 30+ rühm, kus pole ülemist vanusepiirangut. Polygoni Teatrikoolis toimuvad ka aasta ringi täiskasvanutele mõeldud enesearengu ja teatrikunsti kursused ja seminarid.

Vastuvõtukatsed põhiõppe rühmadesse on 10. septembril kell 16 Tartus (Kastani 38, Kastanimaja), ning 3. septembril Tallinnas (Rävala 8, 7. korrusel) ja Haapsalus 9. septembril kell 13 Haapsalu kultuurikeskuses.

Koolis jagavad oma teadmisi sellel õppeaastal Tamur Tohver, Karin Rask, Karl Koppelmaa, Lauli Otsar, Marika Reinmann, Karl Edgar Tammi, Siim Tõniste, Keithy Kuuspu, Jaanika Tammaru, Marin Mägi-Efert ja mitmed külalised vastavalt programmile.

Igal kevadel lõpetab teatrikooli pere kooliaasta suure ühise eksam-etendusega, kus saavad esineda kõik kooli õpilased kõige pisematest alates. Teatrikooli õpilased on osalenud noortelavastuses “KNI, Kõik normaalsed inimesed” ja teinud kaasa paljudes seriaalides koos professionaalsete näitlejatega.

Lisainfo katsete kohta siit.

Teatrikooli lavastused.

Kooli tutvustus.

Kristel Treier
Teatri tegevjuht

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.